Okładka książki - Piątka z zakątka

Piątka z zakątka

Wydawnictwo: Veda
Data wydania: 2008-05-14
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 83-60205-04-3
Liczba stron: 72
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Niezwykle zabawna książka o świecie widzianym oczami dziesięciolatka o śmiesznych wydarzeniach w domu i w szkole, podwórkowych przygodach, pomysłowych zabawach, małych i większych problemach, o rodzicach, nauczycielach i kolegach z klasy. Akcja jest osadzona w realiach lat dziewięćdziesiątych, a dowcipne komentarze i celne obserwacje są znakomitym dopełnieniem pełnych humoru opowiastek.

Kup książkę

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie

Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2016-12-29, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2016 r,
Narratorem w tej opowieści jest trzecioklasista - Krzyś Paszkowski. Na kartach książki opowiada on perypetie swoje oraz swoich przyjaciół, z którymi tworzą bandę. Nazywają się piątka z Zakątka, bo mieszkają na warszawskiej ulicy Zakątek. W skład bandy wchodzą: Krzyś, Tomek, Kaśka, Magda i pies Bobik. Grupa ma regularne spotkania, na których omawia bardzo ważne zadania, ale większość czasu upływa dzieciom na zabawie. Dzieci przeżywają wiele przygód w szkole i na podwórku. Łapią złodzieja rowerów, szukają skarbów, czy zakładają Stowarzyszenie Żywych Poetów. Krzyś jest ponadto mistrzem w obserwowaniu zwyczajów dorosłych. Ich zachowania są dla niego nie do końca zrozumiałe, dlatego nieustannie się im dziwi. Książka jest dobra, ale nie porwała mnie ona jednak tak bardzo swoim humorem, jak zapowiadało się po przeczytaniu opisu na okładce.
Link do opinii
Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2013-09-11, Ocena: 5, Przeczytałem, Czytam regularnie w 2013 roku,
Zaczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim pojawiły się lektury. Właśnie skończyłam czytać z dzieckiem "Piątkę z Zakątka" Krystyny Drzewieckiej. Cóż mogę, ja wychowana na tradycyjnych lekturach, o niej napisać? Przede wszystkim jest to książka pełna humoru. Śmiech towarzyszył nam od początku do końca. Rozdziały są krótkie, ale treściwe. Nie tylko bawią, ale i uczą. Dzieci poznają świat z perspektywy dziesięciolatka. Dużym plusem jest to, że wydarzenia rozgrywają się w czasach współczesnych. Dzięki temu młody czytelnik porusza się po znanym sobie "terenie". Lektura została "połknięta" przez mojego trzecioklasistę w dwa dni. Książka spodobała mu się do tego stopnia, że wypożyczył sobie kolejne tomy przygód Krzysia i jego przyjaciół.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Twiggy
Twiggy
Przeczytane:2015-05-03, Ocena: 4, Przeczytałam, Dzieciństwo c:,
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2011-10-11, Ocena: 5, Przeczytałam, podstawówka,
Miłą rozrywka może być ta lektura
Inne książki autora
Wielka Wyprawa Karmuli
Krystyna Drzewiecka0
Okładka ksiązki - Wielka Wyprawa Karmuli

Wielka wyprawa Karmuli to najnowsza książka autorki niezwykle lubianych i popularnych książek, takich jak: Piątka z Zakątka, Banda z Uroczyska i Nowe przygody...

Nowe przygody piątki z zakątka
Krystyna Drzewiecka0
Okładka ksiązki - Nowe przygody piątki z zakątka

Krzyś, znany czytelnikom z dwóch poprzednich książek Krystyny Drzewieckiej: "Piątki z Zakątka" i "Bandy z Uroczyska", jest już czwartoklasistą...

Reklamy