OPIS KSIĄŻKI:

Pięć osób, które spotykamy w niebie

5.1
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2008
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Pięć osób, które spotykamy w niebie
?Wzruszający poryw fantazji, z którego płynie nauka, że dopiero w niebie dowiemy się, o co naprawdę chodzi w życiu? ? Harold S. Kushner Optymistyczna, ciepła i mądra powieść obyczajowa autora bestsellero­wych ?Wtorków z Morrie?. Poruszająca historia o przebaczeniu, zgodzie i miłości sięgającej poza grób. Sędziwy Eddie ginie, ratując małą dziew­czynkę i dostaje się do nieba. Spotyka tam pięć osób, które wpłynęły na jego życie. Każda nauczy go jednej rzeczy, dzięki której będzie mógł pojednać się z tymi, którym na ziemi wyrządził krzywdę.
Recenzja
inspired7 Linia koment
Przeczytane:2013-08-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,

Co się z nami stanie, gdy umrzemy? Czy z chwilą, gdy nasze serca przestaną bić, tak po prostu znikniemy? Czy istnieje życie po śmierci? Jak tam jest? Chyba każdy z nas zadawał sobie kiedyś takie pytania. Rozważał, jak będzie wyglądał świat, w którym znajdziemy się po śmierci. Zastanawiał się, czy wizerunek nieba i piekła jest w rzeczywistości podobny do naszych literackich czy kulturowych wyobrażeń. Mitch Albom w książce Pięć osób, które spotykamy w niebie przedstawia własną wizję raju, która raczej nie pokrywa się z tą og&

izabela81 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
Któż z nas nie zastanawia się, jak wygląda życie po śmierci? Nigdy się tego nie dowiemy, ale mimo to wierzymy, że niebo istnieje, bo inaczej nasze życie nie miałoby sensu. A może niebo wygląda właśnie tak, jak opisuje to Albom?
Pomimo, że Albom porusza poważne sprawy, takie jak śmierć, to udaje mu się przy tym zachować optymizm i pozytywną energię. Książka zmusza do refleksji i zastanowienia co w życiu doczesnym liczy się najbardziej.

Książkę czyta się szybko, jest napisana prostym językiem, bez zbędnego moralizatorstwa. Powieść wywołuje klimat baśniowości i magii.
Powieść znalazła się liście 100 książek BBC, które należałoby przeczytać.

Musiałam wyłuszczyć według mnie najfajniejsze cytaty:

"Ludzie myślą, że niebo to rajski ogród, gdzie mogą bujać w obłokach, beztrosko włóczyć się nad rzeką czy po górach. Ale sama tylko sceneria, bez pocieszenia, byłaby pusta, pozbawiona jakichkolwiek treści. Największym darem Boga jest to, że będziesz mógł zrozumieć, co zdarzyło się w twoim życiu, że zostanie ci wyjaśniony jego sens. To jest ten wieczny pokój, do którego dążysz."

"Duch ludzki w głębi serca wie, że wszystkie życia splecione są ze sobą. Śmierć, zabierając kogoś, jednocześnie oszczędza kogoś innego i w tej niewielkiej przestrzeni między byciem zabranym a byciem oszczędzonym życia się wymieniają".

"Po to jest niebo. Żeby rozumieć sens życia na ziemi."

"Niebo można znaleźć w miejscach najbardziej nieoczekiwanych".
kroplina plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,100 książek wg BBC,
Ciekawa wizja nieba.Polecam.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: Mam,
Piękna książka, daje do myślenia!
anoola Linia koment
Przeczytane:2015-04-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,Mam,
Charlotte5 Linia koment
Przeczytane:2013-08-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach: 2011,
Okładka - Pięć osób, które spotykamy w niebie Nazywam się Cukinia
Gilles Paris
Okładka - Pięć osób, które spotykamy w niebie Wzgórze psów
Jakub Żulczyk
Okładka - Pięć osób, które spotykamy w niebie Neandertalczyk
John Darnton
Okładka - Pięć osób, które spotykamy w niebie Zachcianki. Dziesięć zmysłowych opowieści. Audiobook
Dębski Łukasz, Gretkowska Manuela, Chutnik Sylwia, Miłoszewski Zygmunt, Kofta Krystyna, Kuczok Wojciech, Plebanek Grażyna, Dukaj Jacek, Twardoch Szczepan, Tulli Magdalena
Okładka - Pięć osób, które spotykamy w niebie Wątpliwości Salaiego
Rita Monaldi, Francesco Sorti