Piętno

Gdy Sofia McBride po raz pierwszy spotyka silnego i zdecydowanego Cade'a Donovana, słyszy ostrzeżenie, by zachowała dystans. Choć wie, że powinna posłuchać tej rady, jest oszołomiona siłą, z jaką przyciąga ją ten onieśmielający mężczyzna.

Wie, że powinna trzymać się od niego z daleka, ale pomimo starań nie potrafi się oprzeć jego erotycznym żądaniom. Im bardziej jest usidlona, tym lepiej zdaje sobie sprawę, że wcale nie chce uciekać.

Przez całe swoje życie Cade Donovan, tajemniczy właściciel ogromnego rancza, wybierał kobiety, które nie oczekiwały od niego zbyt wiele. Jednak gdy burza więzi go w domu wraz z Sofią, zupełnie inną od dotychczasowych miłostek Cade'a, która nie ma w zwyczaju przyjmować odmowy, jego zasady zdają się na nic.

Cade pragnie wszystkiego, co Sofia ma do zaoferowania, lecz szybko odkrywa, że jej uroda skrywa determinację, której nie brał pod uwagę. Jej niezależna natura sprawi, że Cade pozbędzie się swoich demonów i przejdzie drogę, która zmieni ich oboje na zawsze.

Informacje dodatkowe o Piętno:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2017-01-11

Kup książkę Piętno

Piętno - opinie o książce

“On chce, by całkowicie poddała się jego woli. Ona się boi, że już nigdy nie będzie pragnęła niczego innego.

Sofia McBirde i Cage Donavan poznają się na przyjęciu ślubnym Lary i Connora. Pewny siebie i charyzmatyczny mężczyzna od razu zwraca na siebie jej uwagę. Mężczyzna intryguje ją, a pogłoski o tym, że bracia Donavan biorą udział w BDSM , jeszcze bardziej rozpalają jej ciekawość. Okazja trafia się, kiedy kobieta podejmuje się zorganizowania imprezy z okazji rocznicy rancza. Obydwoje nie przypuszczają, że to zlecenie odmieni ich życie. Przeciąganie jakie między nimi panuje, przybiera na sile. Mężczyzna ostrzega ją przed sobą, ale Sofia postanawia zaryzykować i zatracić się w namiętnym i brutalnym świecie BDSM. Czy wokół nich wybuchnie uczucie? Dlaczego mężczyzna oddalił się od rodziny? Co skrywa jego zraniona dusza? Czy kobiecie uda się do niego dotrzeć?

Autorka w swych książkach z serii rodziny Donavanów, zabiera nas w brutalny i zmysłowy świat BDSM. Miesza gorzkie ze słodkim, sprawiając, że ta mieszanka fascynuje. Pierwsza część nie przypadła mi do gustu. Zabrakło mi w niej codzienności i poznawania się bohaterów w innej sferze niż w tej łóżkowej. Fabuła kręciła się tylko wokół seksu, planowanym małżeństwie i rozmów o tym jak można uratować rodzinną firmę. Nie przypadło mi to do gustu, czułam niedosyt, bo brakowało mi czegoś. Piętno dało mi to, czego nie dostałam od pierwszej część. Początek czytania nie szedł mi najlepiej. Czas przy książce mi się dłużył, a czytanie zaczęło mnie nużyć. Dopiero gdzieś w połowie coś pykło, a ja nie mogłam się od książki oderwać.

W Piętnie nie zabraknie perfidnych scen seksu. Autorka nawet w najdrobniejszych szczegółach stara się nam przekazać na czym polega ta forma bliskości. Dla mnie osobiście tego było trochę za dużo, ale da się to przeżyć. Postacie, które stworzyła są wyraziste. Każda z nich ma jakąś bolesną przeszłość za sobą, z którą sobie poradzili, lub też nie. Sofia jest silną kobiecą postacią. Bezpośrednia, przebojowa, wie czego chce i po to sięga. Jednocześnie jest czuła, troskliwa, miła i rozsądna. Jeśli chodzi o postać Cage’a jest zdecydowanie lepszą postacią od Connora. Tajemniczy, mroczny i władczy, schowany za murem bolesnych wspomnień. Jednocześnie z sercem na dłoni oraz mniej trzymający się zasad. Autorka oprócz seksu, wplotła w ich relacje takie codzienne sprawy jak śniadanie, wspólne spędzanie czasu, czy rozmowy wychodzące ponad nadchodzącą imprezę, której Sofia ma być organizatorką.

''Piętno'' to część zdecydowanie lepsza od poprzedniej. Namiętność przeplata się z bólem i czułością. Nie zabraknie też zabawnych momentów i takie, które rozmiękczą serce. Autorka wszystko to idealnie ze sobą połączyła. Nie było tego ani za dużo, ani za mało. Powieść owszem jest przewidywalna, z początku nużąca, ale później nie da się od niej oderwać. Polecam.

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2017-07-10, Ocena: 3, Przeczytałam, Egzemplarz recenzencki, Mam,
On chce, by całkowicie poddała się jego woli. Ona się boi, że już nigdy nie będzie pragnąć niczego innego. ,,Jeszcze pikantniejsza od Pięćdziesięciu twarzy Greya!" krzyczy z okładki drugiej części cyklu Rodzina Donovanów. Z powieściami erotycznymi [bo do tej kategorii należy ta książka] jest tak, że do niedawna prawie ich nie było. Nawet jeśli powstawały, to znajdywały miejsca w szufladach autorek. Prawdziwym ,,objawieniem" na rynku wydawniczym stały się powieści autorstwa E.L. James o znanym wszystkim Greyu. Książki doczekały się nawet ekranizacji. Od tego momentu obserwować można było prawdziwy zalew powieści erotycznych. I jeżeli można było powiedzieć, że Pięćdziesiąt odcieni było czymś odkrywczym, to kolejne książki powielały pomysły James. Niestety nie jest inaczej z Rodziną Donovanów. Nie wiem, co trzeba by było napisać, żeby mnie czymś zadziwić czy zszokować. Każdą kolejną książkę czytam i mam nieodparte wrażenie, że wszystko to już było, wszystko już czytałam. ,,Bawię" się w masochistkę, bo nie zachwycają mnie już książki o tej tematyce, a nie potrafię się im oprzeć. I gdy wychodzi kolejna powieść, głosząca że jest jeszcze pikantniejsza od poprzedniczek, po prostu muszę przeczytać. Tym razem miejsce Connora [bohatera pierwszej części] zajmuje Cade Donovan, a jego towarzyszką [czy też ofiarą] jest piękna, elegancka, silna i pewna siebie Sofia McBride. I znów mamy schemacik - mężczyzna jest Domem, czyli przejmuje całkowitą kontrolę, a kobieta jest uległą. Szczerze mówiąc dziwię się kobietom, że bawi je taki układ. Ja bym na to nie poszła, nawet gdyby mój partner był częściowo ze złota. Nie ma co dużo gadać, bo taki układzik wiele czytelniczek zna z innych tego typu książek. Jest seks, bardzo dużo seksu, żar, pożądanie i nieposkromiona namiętność. Niestety kuleje ogólna fabuła. Miałam wrażenie, że nic się nie dzieje, ale może po prostu ta tematyka mi się już przejadła. Jak na powieść erotyczną, napisana jest raczej poprawnie, ale nie na tyle, żebym miała zachęcać inne czytelniczki do takiego masochizmu, który stał się moim udziałem. Piętno czyta się tak, jak inne podobne książki, bezproblemowo i szybko. Zdecydowanie jest to zasługą nieskomplikowanej historii i lekkiego pióra autorki. Jednak opowieść Cartwright nie zrobiła na mnie jakiegoś nieprawdopodobnie wielkiego wrażenia. Było tak, jak przy pierwszej jej książce - bez rewelacji, bez bardzo modnego dzisiaj wow. O ile powieści o sławnym Greyu rozpalały zmysły kobiet i okupowały pierwsze miejsca różnych list, doczekały się miana bestsellerów, zostały przetłumaczone na 52 języki a pierwsza książka serii sprzedawała się [podobno] lepiej niż ostatnia książka z serii o Harrym Potterze. Nieprawdopodobne! W tej sytuacji pozostaje postawić pytanie, jak przy takim literackim ,,gladiatorze" będzie się prezentować seria Sierry Cartwright? Poza podobną treścią, wątpię żeby choć trochę zbliżyła się do książek James. Tak jak napisałam wcześniej Piętno nie jest niczym odkrywczym, niekonwencjonalnym czy nowatorskim. Angielska pisarka mnie nie zachwyciła. Wszystko to już przecież było, a czytanie w kółko i w kółko tego samego, do niczego nie prowadzi. Fakt sceny erotyczne są napisane sprawnie, ale to i tak za mało. Na pewno niektórym paniom zrobi się cieplej [nie tylko na sercu]. Jednak mnie ta książka nie przekonuje. Nie mam pojęcia czy sięgnę po kolejną część, być może tak, z czystej babskiej ciekawości, bo wielkich oczekiwań już chyba mieć nie będę. Piętno w moim odczuciu bardzo trudno komuś polecać. Może jedynie paniom spragnionym takiej tematyki, ale pamiętajcie, że to kalka z Greya - nic więcej. Całkowicie niezobowiązująca i lekka lektura na deszczowy dzień [a takich w kwietniu nie brakuje] lub na bezsenną noc. Polecam dojrzałym i dorosłym czytelnikom.
Avatar użytkownika - dona
dona
Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Boss
Sierra Cartwright0
Okładka ksiązki - Boss

Jeszcze pikantniejsza od ,,Pięćdziesięciu twarzy Greya"! - Mail Online tom trzeci z serii Rodzina Donovanów Jego erotyczne wymagania wystawiają...

Więzy
Sierra Cartwright0
Okładka ksiązki - Więzy

Tylko jeden człowiek może jej pomóc, ale czy jest gotowa za to zapłacić? W obliczu groźby utraty rodzinnej fortuny Lara Bertrand zwraca się do jedynego...