Planeta Życia

Planeta Życia to kolejna książka osadzona w "Starej" trylogii Gwiezdnych Wojen (filmy Mroczne Widmo, Atak Klonów, Zemsta Sith). Greg Bear przedstawia w niej historię planety Zonama Sekot, słynnej z powodu produkcji najszybszych okresów gwiezdnych w całej galaktyce.

Miejsce to ulega zmianie po ataku Federacji Handlowej, a na miejsca zostaje wysłany młody Obi-Wan Kenobi, który wraz ze swoim dwunastoletnim Anakinem Skywalkerem ma za zadaniem odnalezienie innego przedstawiciela Zakonu Jedi.

Przed rokiem zaginął jeden z rycerzy, a nowa sytuacja była świetną okazją, aby odkryć także tę tajemnicę. Na miejscu nie tylko udaje się odnaleźć jeszcze jeden sekret. Ponadto młodziutki Padawan po raz pierwszy stanie naprzeciw swojemu wielkiemu zagrożeniu w postaci mrocznego przeznaczenia i przyszłości.

Opowieść zdaje się mieć niski poziom ryzyka, ale w rzeczywistości sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Informacje dodatkowe o Planeta Życia:

Kup książkę Planeta Życia

Planeta Życia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Cremon
Cremon
Przeczytane:2015-03-31, Ocena: 1, Przeczytałem, Fantasy/SF, Mam, Star Wars, Łukasz,
Najgorsza książka ze świata SW jaką czytałem. Nuda... Nuda... Pełno opisów, brak akcji, brak walk, brak wszystkiego tylko opisy.
Dzieci darwina
Greg Bear0
Okładka ksiązki - Dzieci darwina

Dzieci Darwina to kontynuacja Radia Darwina, z akcją dziejącą się jedenaście lat później. Dorastają dzieci SHEVY, mające niezwykłe uzdolnienia,...

Fundacja i chaos
Greg Bear0
Okładka ksiązki - Fundacja i chaos

R. Daneel Olivaw, były Pierwszy Minister, wspiera z ukrycia Hariego Seldona, lecz na drodze staje mu Lodovik Trema, robot o uszkodzonej matrycy z fundamentalnymi...