Okładka - Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Przepisy i komentarz

Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Przepisy i komentarz

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Data wydania: brak danych
Kategoria: Inne
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Niniejsza publikacja poświęcona jest tematyce planowania i zagospodarowania przestrzennego. Autor - sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, znany z wielu publikacji o podobnej tematyce - szczegółowo omawia takie zagadnienia, jak: miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, warunki zabudowy i zagospodarowania terenu, realizacja polityki tego zagospodarowania, uprawnienia urbanistyczne. Oprócz aktualnego tekstu ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym publikacja zawiera komentarz i wyjaśnienia dotyczące przepisów ustawy. Szeroko omówiono również stanowiska Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego - zajęte w orzeczeniach - dotyczące tej tematyki. Dodatkowym atutem publikacji jest zamieszczenie wyboru najważniejszych przepisów odrębnych lub ich wyciągów ułatwiających zapoznanie się z całością problematyki. Książka adresowana jest do pracowników administracji rządowej i samorządowej, zajmujących się sprawami zagospodarowania przestrzennego, jak również do geodetów, architektów, urbanistów, pracowników nadzoru budowlanego, inwestorów. Stan prawny na 10 listopada 2005 r.