Opis ksiązki
Kup Teraz

Po drugiej stronie

Ocena ( 4 osoby )
4.2
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Data wydania: 2013-10-15
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7595-618-4
Liczba stron: 256
Dodał/a książkę:Anytsuj

PO DRUGIEJ STRONIE jest publikacją wyjątkową. Jest tyle powodów dla których warto przeczytać tę książkę! Jednym z nich jest to, iż stanowi próbę odpowiedzi na jedno z najbardziej nurtujących człowieka PYTAŃ: co dzieje się z nami po śmierci? To co stanowi o wartości tej książki to jej pozytywne przesłanie. Jest zapisem świadectw osób, które doświadczyły „przejścia na drugą stronę”. Ich autentyczny przekaz może odmienić nasze życie i uczynić go lepszym, a przede wszystkim możemy lepiej zrozumieć wszechogarniającą miłość Boga. W obliczu spraw ostatecznych: śmierci i życia wiecznego, nieba, piekła, czyśćca zupełnie inaczej spojrzymy na nasze życie i postępowanie.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
PiotrGoszczycki plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek w 2015 roku,
Książka daje do myślenia... jak kierować swoim życiem,
aby dostać się do Nieba.
ivka86 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-12, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,

Któż z nas się nie zastanawiał choć raz w życiu, co się stanie z nami po śmierci? I to pytanie chyba dotyczy wszystkich ludzi, nawet tych, którzy nie wierzą w Boga. Jednak niektórzy z nas wiedzą, co się będzie dziać z nami po śmierci, przynajmniej w pewnym stopniu. To są osoby, które przeżyły śmierć kliniczną.


       I o takich osobach jest właśnie książka Michaela H. Browna "Po drugiej stronie". Jest to zapis relacji osób, które znalazły się w stanie śmierci klinicznej. Opisują co się działo, kiedy serce przestało bić. Wielu z nich opowiada, że widziało tunel lub korytarz na końcu którego spotkało świetlistą postać.


      Nie będę więcej przybliżać treści książki, bo te kilka zdań w zupełności oddają zarys "fabuły". Michael H. Brown przybliża czytelnikowi relacje osób, które doświadczyły czegoś, co większości z nas będzie nam dane ujrzeć dopiero po śmierci. Jest to dosyć ciekawy temat na książkę. Większość relacji jest do siebie podobna, jednak wszystkie razem dają nam pogląd na to, jak wyglądają miejsca do którego możemy trafić po śmierci - niebo, czyściec i piekło.       Nie powiem, że jest to książkowe arcydzieło, ale daje do myślenia. Autor stara się przekazać nam, jak powinniśmy postępować, żeby nie trafić do piekła lub uniknąć czyśćca. Niby są to rzeczy proste i oczywiste, ale mogą nas zaskoczyć i skłonić do zastanowienia się nad własnym życiem.    Oprócz opowieści osób, które przeżyły śmierć kliniczną, autor często wtrąca swoje komentarze. Chwilami miałam wrażenie, że czytam w kółko o tym samym. Było to dość nużące, aczkolwiek samą książkę odbieram jak najbardziej pozytywnie. Potraktowałam ją jako odskocznię od dotychczas czytanych gatunków. Myślę, że warto.
http://ivka86.blogspot.com/2013/12/po-drugiej-stronie-michael-harold-brown.html

Anytsuj plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-19, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
Jedna z gorszych książek o tej tematyce jaką czytałam. Autor leje wodę i to w takim stylu, że trudno się skupić. Obraz tego, co dzieje się po śmierci przedstawia w sposób pokrętny i mało wiarygodny. Zdecydowanie jestem na nie.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AgnieszkaG Linia koment
Przeczytane:2014-11-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
candylove27 Linia koment
Przeczytane:2014-03-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,2014,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów