Po drugiej stronie

PO DRUGIEJ STRONIE jest publikacją wyjątkową. Jest tyle powodów dla których warto przeczytać tę książkę! Jednym z nich jest to, iż stanowi próbę odpowiedzi na jedno z najbardziej nurtujących człowieka PYTAŃ: co dzieje się z nami po śmierci? To co stanowi o wartości tej książki to jej pozytywne przesłanie. Jest zapisem świadectw osób, które doświadczyły „przejścia na drugą stronę”. Ich autentyczny przekaz może odmienić nasze życie i uczynić go lepszym, a przede wszystkim możemy lepiej zrozumieć wszechogarniającą miłość Boga. W obliczu spraw ostatecznych: śmierci i życia wiecznego, nieba, piekła, czyśćca zupełnie inaczej spojrzymy na nasze życie i postępowanie.

Informacje dodatkowe o Po drugiej stronie:

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Data wydania: 2013-10-15
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7595-618-4

Kup książkę Po drugiej stronie

Po drugiej stronie - opinie o książce

Avatar użytkownika - candylove27
candylove27
Przeczytane:2014-03-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 2014, Mam,

Życie po życiu jest tematem spornym. Zakrawa o poglądy religijne oraz po prostu światopoglądowe. W książce Po drugiej stronie, Michael Harold Brown wskazuje swoim czytelnikom argumenty, że istnieje coś takiego, jak druga strona, gdzie człowiek trafia po śmierci.

W książce, autor ukazuje śmierć z bardziej pozytywnej strony. Jakby proces umierania dla człowieka był czymś dobrym. Przedstawia ogrom przypadków śmierci klinicznej, tego, co dzieje się z duszą w trakcie przejścia na drugą stronę. Mamy tunel, światło oraz obrazy z całego życia przesuwające się przed oczami. Niektóre będą dla nas bardziej bolesne, inne wesołe, a jeszcze następne naprowadzą człowieka na inny tok myślenia, jakby można było przeanalizować swoje dotychczasowe postępowanie. Dzięki powyższej lekturze, czytelnik jest w stanie dowiedzieć się, co ma u siebie zmienić, aby przejście nie było bolesne – a wręcz przeciwnie, całkiem przyjemne i pozytywne.

Moim zdaniem, zaskakująca (i to na duży plus) jest ilość przykładów osób, które przeżyły śmierć kliniczną, jej pochodne, albo miały okazję przejść przez bramy i dotknęły tej drugiej strony. Dla osób wierzących wizja ta jest z pewnością bardzo optymistyczna oraz obiecująca. Sądzę jednak, że dla sceptyków, lektura ta będzie zbyt lekka i nazbyt prosta. Przykłady autentycznych przeżyć i wspomnień ludzi to jedna, odrębna sprawa, natomiast przytoczenie konkretnych argumentów – druga. Właśnie tych ostatnich miałam niedosyt. Być może mam za duże wymagania odnoście właśnie takich pozycji. Być może samą mnie ciężko przekonać do danego poglądu. Gdzie idziemy po śmierci? Nie mam pojęcia. Jednak uważam, że bardzo bym się ucieszyła, jakby było właśnie tak, jak przedstawia w tym tytule autor.

Po drugiej stronie, to książka, która sprawia, że zaczynasz się zastanawiać nad sobą, nad tym, co zobaczysz po śmierci. Jakie chwile z Twojego dotychczasowego życia mogą zostać podkreślone w ten pozytywny bądź negatywny sposób.

Autor zdecydowanie ma dużą wiedzę religijną. Duże brawa należą się dla niego, jeżeli chodzi o samo przygotowanie się do napisania swojej, myślę że bardzo ważnej, książki. Język i styl są bardzo proste i przystępne. Mimo to, momentami miałam wrażenie, że w kolejnych rozdziałach czytam coś, co pojawiło się kilka – kilkanaście – kilkadziesiąt stron wcześniej. Może to kwestia mojej złej interpretacji, nie wiem... A może właśnie niektóre wątki były dla mnie prawie identyczne?

Osobiście lubię sięgać po tego typu lektury. Uwielbiam poznawać różne wizje naszej dalszej, pośmiertnej egzystencji. Co się z nami dzieje, na co mam się przygotować? Książka M.H. Browna jest dość intrygująca i nie żałuję, że ją przeczytałam. Nie porwała mnie jednak za bardzo swoim wykonaniem i przesłaniem. Chociaż nie wiem czy takie pozycje maja porywać czytelnika. Mają pomóc odkryć mu coś nowego, albo potwierdzić jego dotychczasowe przekonania – i to niewątpliwie dostajemy w Po drugiej stronie.

Avatar użytkownika - PiotrGoszczycki
PiotrGoszczycki
Przeczytane:2015-01-21, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek w 2015 roku,
Książka daje do myślenia... jak kierować swoim życiem, aby dostać się do Nieba.
Avatar użytkownika - ivka86
ivka86
Przeczytane:2013-12-12, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013,

Któż z nas się nie zastanawiał choć raz w życiu, co się stanie z nami po śmierci? I to pytanie chyba dotyczy wszystkich ludzi, nawet tych, którzy nie wierzą w Boga. Jednak niektórzy z nas wiedzą, co się będzie dziać z nami po śmierci, przynajmniej w pewnym stopniu. To są osoby, które przeżyły śmierć kliniczną.

I o takich osobach jest właśnie książka Michaela H. Browna "Po drugiej stronie". Jest to zapis relacji osób, które znalazły się w stanie śmierci klinicznej. Opisują co się działo, kiedy serce przestało bić. Wielu z nich opowiada, że widziało tunel lub korytarz na końcu którego spotkało świetlistą postać.

Nie będę więcej przybliżać treści książki, bo te kilka zdań w zupełności oddają zarys "fabuły". Michael H. Brown przybliża czytelnikowi relacje osób, które doświadczyły czegoś, co większości z nas będzie nam dane ujrzeć dopiero po śmierci. Jest to dosyć ciekawy temat na książkę. Większość relacji jest do siebie podobna, jednak wszystkie razem dają nam pogląd na to, jak wyglądają miejsca do którego możemy trafić po śmierci - niebo, czyściec i piekło.

Nie powiem, że jest to książkowe arcydzieło, ale daje do myślenia. Autor stara się przekazać nam, jak powinniśmy postępować, żeby nie trafić do piekła lub uniknąć czyśćca. Niby są to rzeczy proste i oczywiste, ale mogą nas zaskoczyć i skłonić do zastanowienia się nad własnym życiem.

Oprócz opowieści osób, które przeżyły śmierć kliniczną, autor często wtrąca swoje komentarze. Chwilami miałam wrażenie, że czytam w kółko o tym samym. Było to dość nużące, aczkolwiek samą książkę odbieram jak najbardziej pozytywnie. Potraktowałam ją jako odskocznię od dotychczas czytanych gatunków. Myślę, że warto.

Avatar użytkownika - Anytsuj
Anytsuj
Przeczytane:2013-11-19, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Jedna z gorszych książek o tej tematyce jaką czytałam. Autor leje wodę i to w takim stylu, że trudno się skupić. Obraz tego, co dzieje się po śmierci przedstawia w sposób pokrętny i mało wiarygodny. Zdecydowanie jestem na nie.
Avatar użytkownika - Kate1986
Kate1986
Przeczytane:2020-11-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2020,

Gorąco polecam!Ogromne pokrzepienie dla duszy po lekturze i głęboka chęć zmiany na lepsze.

Avatar użytkownika - AgnieszkaG
AgnieszkaG
Przeczytane:2014-11-08, Ocena: 6, Przeczytałam,
Duchy wokół nas. Żyj świadomie. Po drugiej stronie jest życie
Michael H. Brown0
Okładka ksiązki - Duchy wokół nas. Żyj świadomie. Po drugiej stronie jest życie

Ta książka podniesie Cię na duchu! Pozwala pokonać lęk! Michael Brown na kartach kolejnej publikacji DUCHY WOKÓŁ NAS skłania Czytelników do refleksji...