Opis ksiązki
Kup Teraz

Po kres czasu

Ocena ( 5 osób )
5.6
Wydawnictwo: Między słowami
Data wydania: 2013-09-14
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-240-2439-1
Liczba stron: 352
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Po kres czasu
Czy wierzysz, że jeśli dwie osoby są sobie przeznaczone, to zawsze i wszędzie się odnajdą?

Czy wierzysz, że naprawdę kochamy tylko raz?

Jenny od pierwszego spotkania z Billem czuła, że z tym mężczyzną spędzi resztę życia. I kiedy po kilku latach małżeństwa stanęła wobec trudnego wyboru między karierą a rodziną, nie wahała się ani przez chwilę. Jej decyzja jednak nie pozostała bez konsekwencji.

Czterdzieści lat później w ręce Roberta wpada książka napisana przez tajemniczą Lillibet. Mężczyzna zakochuje się w powieści… a także w dziewczynie, której nigdy nawet nie widział. Kiedy się spotkają, prawda o jej pochodzeniu wprawi Roberta w zdumienie.

Dwie pary, cztery dekady i łącząca je tajemnica.
Recenzja
justa21 Linia koment
Przeczytane:2013-11-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,

Po miłości kres

 

Miłość to uczucie, które zdolne jest pokonać wszelkie granice, nawet te pomiędzy życiem a śmiercią. Szczęśliwy ten, kto tak kocha, kto spotkał osobę, z którą chciałby spędzić nie tylko życie doczesne, ale także życia przyszłe…

 

Jeśli ktoś zapytałby o jedną osobę, która jest specjalistką od miłości, większość czytelników bez wahania wskazałaby Danielle Steel

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Yllla plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-15, Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,

Danielle Steel - matka dziewięciorga dzieci, założycielka fundacji charytatywnych, autorka 129 książek. Pierwszy raz z jej książkami zetknęłam się chyba jeszcze w podstawówce. Później jakoś tak wyszło, że przestałam czytać romanse, jednak nazwisko autorki utkwiło mi w pamięci z dołączoną etykietką "świetne". Kiedy zobaczyłam zapowiedź książki "Po kres czasu"postanowiłam ją przeczytać i sprawdzić czy dzieło Danielle Steel wywrze tak samo dobre wrażenie na prawie 30letniej kobiecie, jak na nastolatce."Po kres czasu" to książka zawierająca dwie pozornie niezwiązane ze sobą historie. Pierwsza z nich opowiada losy szczęśliwego, kochającego się  małżeństwa, Billa i Jenny. Ona jest uznaną stylistką, on rzucił właśnie pracę w rodzinnej kancelarii, by stać się pastorem i w końcu robić to co sprawia mu przyjemność i do czego czuje się powołany. Niestety ta decyzja sprawia, że ich poukładane życie w pewnym momencie komplikuje się. Miłość jednak wiele potrafi przetrwać. Jenny, kobieta, dla której praca jest niezmiernie ważna, dała wyraz swej bezgranicznej miłości i ze względu na szczęście męża zrezygnowała ze swojej pracy. Wraz z Billem osiadła w małej miejscowości, w której on objął stanowisko pastora. Dla Billa była to parafia o jakiej marzył, jednak czy Jenny odnalazła się tam? Czy udało jej się wypełnić czas, który do tej pory spędzała na fascynującej ją pracy?Jestem głęboko przekonany, że jeżeli ludzie naprawdę się kochają odnajdą się również w innym życiu. Robert i Lillibet to bohaterowie drugiej historii, toczącej się blisko 40 lat później. On jest wydawcą, Ona amiszką. Jego marzeniem jest rozkręcić interes, jej marzeniem jest wydać książkę, którą potajemnie napisała. Los daje Lillibet szansę, której ona nie chce zmarnować. Jednak jest amiszką, a kobiety w tej wspólnocie są całkowicie uzależnione od decyzji mężczyzn. Nieposłuszeństwo grozi wyklęciem ze zgromadzenia na zawsze. Czy Lillibet zaryzykuje i zdecyduje się wydać swoją książkę? Czy uczucie, które rozkwitło między nią, a Robertem będzie miało szansę się rozwinąć? Co łączy historię Billa i Jenny oraz Roberta i Lillibet?


Jeżeli miałabym wybierać, która część książki bardziej mi się podobała, to powiedziałabym, że ta druga. Fakt, że Lillibet jest amiszką, zdecydowanie uatrakcyjnia tę historię. Ciekawość tego co łączy oba fragmenty sprawia, że jeszcze trudniej jest się oderwać od czytania. Ponadto odniosłam wrażenie, że w pierwszej części książki autorka, być może celowo, w pewnym momencie jakby przyśpieszyła tempa, zaczęła mniej szczegółowo opisywać zaistniałe sytuacje i przez to sprawiła, że dany fragment nie był tak emocjonujący jakbym tego chciała. Niemniej nie obyło się zupełnie bez łez.


Spodobały mi się obie bohaterki powieści. Steel stworzyła niezwykle silne kobiety. Zarówno Lillibet jak i Jenny wypełniały swoje obowiązki nieulegając zwykłym, ludzkim słabościom. Dążyły do zaplanowanego celu pokonując przeciwności losu i podejmując trudne decyzje. Szczególnie Lillibet budzi we mnie podziw. Jej każdy dzień wypełniony był ciężką pracą. Jednak nie narzekała. W nocy czytała, w nocy pisała, w tajemnicy przed całym światem, bo jej zainteresowania nie były pochwalane we wspólnocie, do której należała.

"Po kres czasu" to książka o miłości, która wiele potrafi przetrwać i łączy na zawsze. To niezwykle wciągająca historia. Czyta się ją bardzo szybko. Wpływ na to ma nie tylko interesująca fabuła, ale również styl Danielle Steel. Jest to świetna lektura do poduszki. Polecam i nastoletnim czytelniczkom i trochę starszym. Tym, którzy lubią romanse. Tym, którzy szukają utworu, przy którym będą mogli odpocząć.

patita1990 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Wzruszająca historia biegnąca dwutorowo. Piękna historia, wręcz namalowana słowami. Świat konwenansów i zamkniętej kultury w połączeniu z otwartością wielkiego miasta. Miłość niemożliwa, spełnione i niespełnione marzenia. Piękne opisy, ciekawe dialogi i wzruszające historie. Czyta się wręcz jednym tchem! Polecam każdemu - także tym, którzy nie bardzo przepadają za romansami.
atena plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - książki pełne emocji 2014",52 książki 2014,
W książce możemy wyróżnić dwie części. Pierwsza opowiada losy Jenny i Billa. Ich spotkanie, kariery, rodzinę, trudne wybory. Druga część przedstawia spotkanie Boba - wydawcy książek i Lilli - amiszki, pisarki. Z pozoru obie części niczym się nie wiążą, ale czy nie jest gdzieś tam, w zaświatach, że nasze dusze przybierają rożne ciała i musimy znaleźć się znów i znów. Polecam
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
dona Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
justa21 Linia koment
Przeczytane:2013-11-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
kiki94kms Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,Mam,
lumpsum Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Cytrus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
agnesj77 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Evi Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
agasam9 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Pharea Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
elfgirl Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Neon77 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
aggi Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Bas1992 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Lucy22 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
jurata Linia koment
Przeczytane:2013-11-09, Na półkach: Przeczytałem,
glaadys Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
bbo Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Po kres czasu Wezbrane wody
Danielle Steel
Okładka - Po kres czasu Klejnoty arystokratki
Steel Danielle
Okładka - Po kres czasu Country
Danielle Steel
Okładka - Po kres czasu Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę
Anna Todd
Okładka - Po kres czasu Blue
Danielle Steel
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów