Pocztówki z grobu

Wstrząsające świadectwo o Srebrenicy. W maju 1992 roku tysiące zdesperowanych uchodźców ze wschodniej Bośni, uciekając przed serbskimi wojskami, schroniło się w małym miasteczku Srebrenicy. Oznaczało to jednak dla nich trwającą trzy lata śmiertelną pułapkę. Cierpieli głód, choroby, agonię uczuć. Aż wreszcie, w lipcu 1995 roku, bośniaccy Serbowie dokonali bestialskiego mordu na ponad siedmiu tysiącach z nich. Emir Suljagić - jako jeden z niewielu - przeżył. Jego książka to przejmująca opowieść o przetrwaniu. "Wystarczyło dać świadectwo, lecz Suljagić robi to z talentem znakomitego pisarza." "The Observer" "Poruszające wyznanie ocalałego, opublikowane dla upamiętnienia dziesiątej rocznicy masakry w Srebrenicy" "Bookseller" „To nie jest książka o wojnie. To jest, pisana rozpaczą, książka o tym, co wojna zrobiła. Suljagić uczył się dziennikarstwa na śmierci bliskich. Pisze o cierpieniu, odwadze, lecz także i moralnej degrengoladzie mieszkańców oblężonej Srebrenicy. O tym, jak uczyli się przetrwania. I o tym, jak w końcu zostali zdradzeni przez żołnierzy ONZ, którzy mieli ich chronić. Ta zdrada obciążą i nasze sumienia. Tę książkę trzeba przeczytać.” Konstanty Gebert

Informacje dodatkowe o Pocztówki z grobu:

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-89-75590-2

Kup książkę Pocztówki z grobu

Pocztówki z grobu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789