Opis ksiązki
Kup Teraz

Pod Huncwotem

Ocena ( 3 osoby )
5.7
Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2008
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7414-388-2
Liczba stron: 338
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Mieszkańcy małego, cichego Long Piddleton w hrabstwie Northamptonshire w środkowej Anglii zawsze obawiali się przybyszów. Pewnego razu ich spokój został poważnie zakłócony, a miasteczko pogrążyło się w paraliżującym strachu. Dwa miejscowe puby stały się bowiem sceną okrutnych morderstw. Przed wejściem do Pod Jackiem i Młotem ktoś powiesił mężczyznę, a Pod Huncwotem znaleziono trupa z głową wciśniętą do beczki piwa. Kim jest zabójca? Jak bardzo jest szalony i skąd przybył? Władze miasteczka zatrudniają do rozwikłania tej dziwnej zagadki Richarda Jury ego, przystojnego i melancholijnego policjanta ze Scotland Yardu, który właśnie otrzymał długo oczekiwany awans na stopień nadkomisarza. Czy dociekliwość i skrupulatność Jury ego i jego oryginalnego współpracownika, Melrose a Planta, wystarczą, aby wykryć mordercę i przywrócić spokój w Long Piddleton? Pod Huncwotem to debiut literacki Marthy Grimes, która dziś jest już autorką kilkudziesięciu książek, a zarazem pierwsza powieść z cyklu o detektywie Jurym. Tworząc swojego bohatera, Grimes bez wątpienia pamiętała o takich klasycznych postaciach literatury kryminalnej, jak lord Peter Wimsey Dorothy Sayers czy Herkules Poirot Agathy Christie.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
whisky plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Dobry, tradycyjny, angielski kryminał. Mała mieścina, szereg zbrodni, ograniczona pula podejrzanych i zero polityki. Dla mojego umysłu i rozszalałej wyobraźni był to raj. Dodatkowo bardzo przypadł mi do gustu błyskotliwy główny inspektor, a także lokalny dziedzic tryskający ironią i poczuciem humoru. Razem stanowili cudowny duet przedzierający się przez rzesze barwnych postaci i absurdalnych zdarzeń.
speedi plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Cykl przygód insp. Jury`ego nie jest przeznaczony dla zwolenników szybkiej akcji. Raczej dla wielbicieli wyrafinowanego humoru, smaczków i ciekawego klimatu. Grimes pisze niezwykle barwnie. Zagadki kryminalne są okazją do pokazania niesamowitych postaci, zachwytu nad angielską prowincją, opisu specyficznej rywalizacji między dwoma inteligentnymi osobnikami płci męskiej. Te powieści budzą sprzeczne uczucia, ja jednakże czytam je z ogromną przyjemnością.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
stokrotka22 Linia koment
Przeczytane:2016-02-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
break
Okładka - Pod Huncwotem Sonderkommando
Venezia Shlomo
Okładka - Pod Huncwotem Ziarno prawdy
Zygmunt Miłoszewski
Okładka - Pod Huncwotem Pogrom w przyszły wtorek
Marcin Wroński
Okładka - Pod Huncwotem Nielegalne związki
Grażyna Plebanek
Okładka - Pod Huncwotem Lód i woda, woda i lód
Majgull Axelsson
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów