OPIS KSIĄŻKI:

Pod tamtym niebem

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2015-02-10
Dodał/a książkę:edytka222

Zbiór opowieści, w których codzienność subtelnie łączy się z metafizyką, a opis zgryzot i radości bohaterów, ich powszednich spraw, rozdzielonych momentami uniesień i tryumfów, daje pole do refleksji nad ludzkim losem. Opowiadania rozgrywające się na przestrzeni kilkudziesięciu lat łączy postać enigmatycznego Erlenda , uzdolnionego i wrażliwego chłopca, urodzonego tuż po wojnie w rodzinie przesiedleńców na terenach poniemieckiego Śląska. Wspomnienia bohatera pozwalają czytelnikowi poznać historię niecodziennej rodziny Morawców i mieszkańców leżącej na uboczu spraw wielkiego świata wsi Rosochatej, tak nieistotnej, „iż jej położenia nie zaznaczano na najdokładniejszych nawet mapach sztabowych”. W tej niewielkiej społeczności, stanowiącej niejako zamknięty mikrokosmos, znaleźć można odbicie uniwersalnych ludzkich postaw, dążeń i namiętności. Ciekawość świata i „sny o potędze” każą Erlendowi opuścić rodzinną wioskę, lecz podróż ta pomimo początkowych sukcesów nie przynosi mu oczekiwanych blasków i chwały.

Okładka - Pod tamtym niebem Zabytki starego Lwowa
Bartłomiej Kaczorowski