Okładka - Podręcznik Przygody Rowerowej. Wydanie II

Podręcznik Przygody Rowerowej. Wydanie II

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2016-06-10
Dodał/a książkę:helion

- Rower masz w porządku? — zapytał Harris.
- Gotowy do drogi — odparłem.
- Wszystko już przejrzałeś?
- Nie, nie przejrzałem i nikt go nie przejrzał — odparłem. — Jest teraz zdatny do jazdy i takim pozostanie aż do naszego wyjazdu.

Jerome K. Jerome, Trzej panowie na rowerach

Kiedy bez mała sto lat temu trzej panowie z powieści Jerome’a K. Jerome’a wybierali się na swoją wielką rowerową wyprawę po Szwarcwaldzie, świat wyglądał zupełnie inaczej, jednak możliwość obejrzenia go z perspektywy siodełka już wówczas wydawała się kusząca. Dzisiaj znacznie częściej niż kiedyś podejmujemy dalekie podróże rowerowe, jednak zanim wyjedziemy na trasę, warto skorzystać z podpowiedzi wytrawnych podróżników.

Autorzy tego wspaniałego podręcznika naprawdę wiedzą, o czym piszą. Dziesiątki tysięcy przejechanych kilometrów pozwoliły im na własnej skórze poczuć, jak ważne są: dobry rower, sensownie spakowany bagaż, przemyślana trasa podróży i przewidywanie potencjalnych problemów. Podpowiedzą Ci, dokąd się wybrać, opiszą swoje własne doświadczenia, poradzą, co zrobić w trudnych sytuacjach. A nade wszystko uraczą Cię kapitalnymi opowieściami ze swoich i cudzych wędrówek po różnych kontynentach. Dzięki nim poczujesz przedsmak przygody i utwierdzisz w przekonaniu, że rower doskonale nadaje się do zwiedzania świata, pozwala poznać ciekawych ludzi i nwiązać prawdziwą łączność z krainą, którą przemierzasz.

Daj się porwać przygodzie — ale przedtem się do niej przygotuj!