PODSTAWY FIANASÓW

Podstawy finansów to podręcznik akademicki, mający na celu opis i analizę pieniężnego mechanizmu funkcjonowania gospodarki. Według zamysłu autorów, z jednej strony, stanowi on wstęp do studiowania szczegółowych dyscyplin finansowych dla studentów specjalizujących się w finansach i bankowości z drugiej zaś daje możliwość opanowania minimum niezbędnej wiedzy zarówno przez ekonomistów poznających inne kierunki nauczania, jak i praktyków gospodarczych. W związku z tym książka zawiera podstawowe problemy teoretyczne i analizę rozwiązań systemowych funkcjonujących w praktyce gospodarczej, w tym m.in. pojęcie i funkcje finansów,systemy podatkowy i ubezpieczeniowy,rynki finansowe, pojęcie kredytu i jego funkcje,finanse przedsiębiorstwa,kurs walutowy i euro. Autorzy podręcznika są pracownikami naukowymi Katedry Finansów Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W niniejszej książce zaprezentowali - opierając się na doświadczeniach polskich i zagranicznych autorów - dorobek naukowy zespołu Katedry, wypracowany przez prof. dr hab. L. Szyszko i prof. dr hab. J. Szczepańskiego.

Informacje dodatkowe o PODSTAWY FIANASÓW:

Wydawnictwo: PWE