Opis ksiązki
Kup Teraz

Pokonać Everest

Ocena ( 4 osoby )
4.5
Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2012-06-27
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-7642-048-6
Liczba stron: 274
Dodał/a książkę:lisek1313

Kiedy Bear Grylls, młody żołnierz brytyjskiej armii, wyskoczył z samolotu nad afrykańską pustynią, a czasza spadochronu rozdarła się na dwie części, całe jego życie mogło lec w gruzach. Po wypadku chłopak spędził kilkanaście tygodni w szpitalu, ucząc się na nowo, jak chodzić, siedzieć, a nawet oddychać. Półtora roku po tych wydarzeniach, w wieku 23 lat, podjął kolejne wyzwanie: zdobył najwyższą górę świata. Historia wyprawy na Mount Everest. "Senność, jaką odczuwa się na tej wysokości, jest niesamowita. Brak tlenu sprawia, że człowiek porusza się coraz wolniej, jakby pełzł. Lenistwo ogarnia całe ciało, w tym płuca, a w głowie pojawia się myśl: Po co walczyć? To nie ma sensu... Człowiek przestaje się czymkolwiek przejmować i to właśnie jest największe niebezpieczeństwo czyhające w tym miejscu. Zupełna, trudna do przezwyciężenia obojętność.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Karmelek3 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-02, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,

Sam bohater - autor, jesteśmy z nim dłuższy czas, kilkanaście tygodni, w którym jesteśmy w stanie poznać jego granice, charakter, myśli, wszystko. Przez cały czas gorąco trzymałam kciuki za to, żeby mu się udało. W pewnym momencie zaczęłam tracić nadzieję, ale cieszę się, że wszystko skończyło się tak jak powinno. Myślę, że za każdą kolejną stroną będziecie w stanie po kroczku lubić bardziej bohatera. Doceniać jego czyny, odwagę, oraz upór, którym się chyba powinien w głównej mierze kojarzyć. Z chęcią podróżowałabym z takim człowiekiem, ale coś czuję, że moje serce nie byłoby w stanie wytrzymać takiej podróży, a chcę jeszcze pożyć na tym świecie, zdecydowanie.

Cała recenzja dostępna na: http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/2016/02/a-czy-dabysabys-rade-na-takiej-wysokosci.html
iwona-w plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Niesamowita opowieść o sile ludzkiej woli. Dla tych, którzy lubią adrenalinę i zmaganie się z sobą i przeciwnościami losu,a jednocześnie dla tych, którzy "zgóry wiedzą, że się nie uda..."
kalola plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-11, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Pokonać Everest, to niezwykła historia młodego mężczyzny, byłego żołnierza, alpinisty, niezwykłego człowieka, który w ekstremalnych warunkach u szczytu potężnej góry Everestu, wykazuje się ogromną determinacją, siłą ducha i ciała. Historia, opowiedziana lekkim językiem bogata w zabawne jak i bardzo tragiczne chwile z jakimi zmagała się grupa alpinistów. Pokonać Everest, to zdobyć wierzchołek świata, spełnić marzenie z dzieciństwa. Autor udowadnia, że dzięki zewnętrznej sile można zrealizować swoje marzenia.
lisek1313 plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-10-18, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013 czytam regularnie w 2013 roku,
Szczerze mówiąc z początku oczekiwałem o wiele więcej a sama książka zapowiadała się naprawdę super.
Jednak po przeczytaniu, nie dało mi tego co chciałem osiągnąć. Niby książka nie była zła bo nawet dość ciekawa i dużo rzeczy się o niej dowiedziałem na temat tej Pięknej Góry, pogody jak i kultury ludzi mieszkających u zbocza szczytu, jednak w książce nie było tego czegoś. Tego co by mnie przy niej cały czas trzymało, powinienem nie móc oderwać od niej oczu, cały czas czytać - taki z początku myślałem.
I szczerze mówiąc czytałem 20 stron w jeden dzień, odłożyłem i leżała tydzień, czasami 2 żeby ponownie po nią sięgnąć. Książka nie powinna czytelnika odstraszać, wręcz przeciwnie. I dlatego tak słabo ją oceniam i uważam, że gdybym wiedział że tak będzie nawet nie zaczął bym jej czytać.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów