OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Pola dawno zapomnianych bitew

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Almaz
Data wydania: 2013-01-01
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788393301157
Liczba stron: 111
Dodał/a książkę:danutka
Jest rok 2245, licząc według naszego kalendarza, i 197 od rozpoczęcia eksploracji kosmosu wykraczającej poza granice Układu Słonecznego. Ludzkość skolonizowała ponad tysiąc siedemset planet w tysiąc pięciuset sześćdziesięciu systemach, chociaż tylko kilkadziesiąt z nich posiada atmosfery tlenowe i przypomina rozmiarami Ziemię. Obszar ludzkiej dominacji, zwany Sferą, rozciąga się na przestrzeni niemal tysiąca dwustu lat świetlnych. Sondy zbudowane przez człowieka dotarły już do trzystu tysięcy gwiazd, nadal jednak nie trafiono na jakiekolwiek ślady obcej cywilizacji. Imperium rozrasta się powoli, ale systematycznie do momentu, w którym część kolonii nie wypowie posłuszeństwa rządom centralnym, buntując się przeciw rosnącemu wyzyskowi. Wybucha wojna domowa, która dziesiątkuje ludność kolonii. Obie strony nie przebierają w środkach, dążąc do unicestwienia przeciwnika.

Siedem lat konfliktu nie doprowadza jednak do zdecydowanego rozstrzygnięcia. Obie wykrwawione do granic możliwości strony, nie widząc sensu w dalszym prowadzeniu wojny, podpisują rozejm, na mocy którego kolonie zewnętrzne otrzymują częściową niezależność, głównie ekonomiczną, lecz nadal pozostają podporządkowane władzom systemów centralnych, czytaj Ziemi. Monolityczne mocarstwo z czasem zamienia się w nieco luźniejszą Federację. Zaczyna się odbudowa i liczenie strat. Z dwudziestu sześciu miliardów ludzi, zamieszkujących Galaktykę w momencie wybuchu wojny, podpisania pokoju dożyło niespełna trzynaście. Trzysta dwadzieścia planet, w tym dwadzieścia dwie tlenowe zamieniło się w gigantyczne cmentarzyska. Dalszych pięćset, głównie niewielkich kolonii górniczych, zostaje całkowicie porzuconych przez zdziesiątkowanych mieszkańców. Na wiele z nich ludzie wrócą dopiero po kilku dziesięcioleciach.

W roku 294 Ery Przestrzeni (2342) Federacja rozpoczyna ponowny podbój ramienia Galaktyki. Mało kto pamięta już o wojnie domowej, choć jej skutki nadal są odczuwalne. Oczyszczono i odzyskano już niemal dziewięćdziesiąt procent znanej przestrzeni, lecz wiele zamieszkanych ongiś systemów wciąż czeka na usunięcie wrakowisk pozostałych po kosmicznych bitwach. W czasie jednej z takich akcji w roku 303 (2351) załoga Nomada trafia na niezwykłe znalezisko. W odległej części systemu Valeria 3a13 znajduje zniszczony okręt należący do obcej cywilizacji. Wszystko wskazuje na to, że bitwa, w której został zniszczony, rozegrała się wiele tysięcy lat wcześniej...

Ebook dostępny za darmo na stronie wydawnictwa Almaz.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
danutka Linia koment
Przeczytane:2015-06-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów