Okładka - Półprzewodniki. Nowoczesne rozwiązania w układach scalonych

Półprzewodniki. Nowoczesne rozwiązania w układach scalonych

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: brak danych
ISBN: 9788328320901
Dodał/a książkę:helion
Elektronika jest jednym z ważniejszych i zarazem najtrudniejszych przedmiotów wykładanych na studiach technicznych. Co istotne, dogłębne zrozumienie jej prawideł, jak również opanowanie pewnej wiedzy praktycznej, okazuje się niezwykle istotne dla osób zajmujących się zawodowo informatyką oraz niektórymi dziedzinami techniki, zwłaszcza półprzewodnikami, projektowaniem układów scalonych, systemami mikroelektromechanicznymi, optyką, nanotechnologią i materiałoznawstwem.

Książka ta jest kierowana przede wszystkim do studentów studiów technicznych, ale mogą z niej korzystać również studenci studiów doktoranckich, a także inżynierowie i naukowcy. Będzie szczególnie doceniona przez praktyków zajmujących się projektowaniem i funkcjonowaniem nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Książka zawiera przydatne informacje dotyczące tranzystorów i ich zastosowania w projektowaniu obwodów. Przedstawiono tu dogłębną analizę zagadnień związanych z podstawowymi komponentami układów elektronicznych. Przybliżono zasady działania takich urządzeń, jak ogniwa fotowoltaiczne, diody LED, diody laserowe itp.

W książce tej przedstawiono:
  • wyczerpujące wprowadzenie do zagadnień związanych z półprzewodnikami z uwzględnieniem rekombinacji elektronów i dziur elektronowych;
  • technologię produkcji komponentów półprzewodnikowych;
  • złącza p-n i złącza metal-półprzewodnik;
  • informacje o tranzystorach MOS, w tym o matrycach CCD i CMOS;
  • tranzystory MOFSET, pamięci SRAM i DRAM oraz pamięć nieulotną flash;
  • tranzystory bipolarne.

Nowoczesnej elektroniki należy uczyć się od najlepszych!