Polska kuratela sądowa na przełomie wieków. nadzieje, oczekiwania, dylematy

Proponowana książka stanowi jedną z nielicznych publikacji na rynku polskim, które odnoszą się do zagadnień kurateli sądowej. Trudno zatem czytelnikowi nie mieć niedosytu związanego z mało eksplorowanymi poznawczo zagadnieniami dotyczącymi kurateli sądowej czy też wzajemnego oddziaływania na siebie kuratorów i ich podopiecznych. Truizmem już się staje stwierdzenie, że w tej dziedzinie potrzebujemy kolejnych publikacji, które z jednej strony rzetelnie i profesjonalnie opisywałyby aktualny stan kurateli sądowej, a z drugiej zaś koncentrowały się na stojących przed nią wyzwaniach i ograniczeniach. Szczególnie więc cieszy fakt, że na rynku księgarskim ukazuje się książka mogąca ułatwić zapoznanie się z tematyką kurateli sądowej, a także proponowanymi obszarami wdrażania pedagogicznych, psychologicznych, socjologicznych czy prawnych rozwiązań mogących przyczynić się do poznania mechanizmów i procesów leżących u podstaw pracy kuratorskiej, jak również towarzyszących jej problemów.

Pragnę bardzo wyraźnie podkreślić, że w pracy zbiorowej znajdują się teksty, które uważam za kluczowe dla współczesnej wiedzy o kurateli sądowej.

Z recenzji prof. zw. dr hab. Beaty Pastwy-Wojciechowskiej

Informacje dodatkowe o Polska kuratela sądowa na przełomie wieków. nadzieje, oczekiwania, dylematy:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2016-04-12
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Polska kuratela sądowa na przełomie wieków. nadzieje, oczekiwania, dylematy

Polska kuratela sądowa na przełomie wieków. nadzieje, oczekiwania, dylematy - opinie o książce