Opis ksiązki
Okładka - Poluj, bo upolują ciebie
Kup Teraz

Poluj, bo upolują ciebie

Ocena ( 5 osób )
4.2
Wydawnictwo:
Data wydania: b.d
Kategoria:
ISBN: 9788324131600
Liczba stron: 256
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
W lecie 2006 Sprawiedliwość owiec zdobyła szturmem polskie listy bestsellerów. W lecie 2007 przebojem stał się Oskarżony pluszowy m. Teraz poznacie Maksa ? wrednego gronostaja, krwiożerczego psychopatę, który terroryzuje całą okolicę. Każdego dnia wyrusza na polowanie. Kogo Maks dopadnie dzisiaj? Rok zbliża się ku końcowi i Maks staje przed innym, nie mniej ważnym pytaniem: jak uniknąć losu swoich ofiar?
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Dizzy plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-10, Na półkach: Przeczytałem,

Jako mała dziewczynka uwielbiałam bajki Ezopa, zarówno ze względu na ich morał, jak i wszechobecność zwierząt. Dlatego też, słysząc o książce "Poluj, bo upolują Ciebie", oscylującą pomiędzy przygodami "wrednego" gronostaja, a metaforyczną prozą, bez wahania zdobyłam dla siebie własny egzemplarz. W końcu jestem już dużą dziewczynką, więc wypadałoby sięgnąć po "bajki dla bardziej dorosłych", prawda?

"Poluj, bo upolują Ciebie" jest niczym innym, jak rokiem z życia gronostaja Maksa. Poznajemy wydarzenia z każdego miesiąca egzystencji ów bohatera, a także inne postaci, jak choćby sowę Catherine, czy specyficznych braci Briana i Raya, którzy są wronami. Cała powieść nawiązuje do walki o przetrwanie i praw, którymi rządzi się świat zwierząt, jednakże w futrzanych (tudzież pierzastych) bohaterach, bez trudu czytelnik może odnaleźć karykatury współczesnych ludzi, a być może nawet siebie samego.

Niestety, mimo moich szczerych chęci i bardzo pozytywnego nastawienia, z trudem przebrnęłam przez całą książkę. Miała kilka zabawnych i doprawdy wciągających momentów, jednakże przez większość czasu zwyczajnie mnie nudziła. Bardzo spodobało mi się za to to, że Chips Hardy nie pozwalał czytelnikowi na żadne sentymenty względem postaci. Uśmiercał bohaterów niczym autor "Gry o Tron", a właściwie, jak to w świecie zwierząt, pozwalał na ich... pożarcie. 


- Jestem głodny!

- Ja też - ze zrozumieniem powiedział Maks i odgryzł mu głowę.


Kolejną wadą "Poluj, bo upolują Ciebie" jest multum bohaterów. Wciąż gubiłam się w ich imionach, co doprowadzało mnie momentami do szewskiej pasji. Myślę, że gdyby autor zmniejszył ich ilość, bądź przywiązywał większą wagę do charakterystyki postaci, wyszłoby to na lepsze, a przynajmniej zaoszczędziłby czytelnikowi nieco nerwów. Muszę jednak przyznać, że niektóre fragmenty ów powieści były doprawdy pomysłowe i niezmiernie intrygujące, tak samo postacie, a chwile makabry... No cóż, czasem lepiej nie wiedzieć, co autor mógł mieć na myśli.

Tak więc, "Poluj, bo upolują Ciebie" polecam przede wszystkim miłośnikom nietypowych powieści i czarnego humoru. Warto po tę książkę sięgnąć, choćby dla dwóch wspaniałych ilustracji na pierwszej i ostatniej stronie. Według mnie są największym plusem całości.

Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 (253) książki w 2014,Mam,
Nie tylko ludzie mają swoje obyczaje. Pełen ich jest też zwierzęcy świat. W książce widzimy go oczami gronostaja Maksa, który każdego dnia musi walczyć o przeżycie. A by przeżyć musi polować i to bez żadnych sentymentów. Jednego dnia, jest twoim przyjacielem, drugiego może być oprawcą. Ciekawostką jest to, ze wszystkie zwierzęta na wzajem rozumieją swoją mowę, ale wiedzą też, co mówią ludzie. Ci ostatni jednak nie mają dostępu do tajemnic zwierzęcego świata.

Wszystko to, może momentami drastyczne, ujęte zostało w dość zabawną otoczkę. Książka aż tryska czarnym humorem. Czyta się ją szybciutko, nie jest za gruba, wydana w twardej oprawie doskonała lektura na świeżym powietrzu. A nóż widelec podczas czytania jej na łące spotkamy naprawdę któregoś bohatera?
gan1983 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-03, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Literatura piękna,Mam,WYZWANIE 12 KSIĄŻEK 2014,
Spodziewałem się bajkowej historii o uczłowieczonych zwierzakach, a otrzymałem świat, w którym gronostaj Maks walczy o przetrwanie. W jego zachowaniu nie ma nic ludzkiego, oprócz tego, że potrafi zrozumieć mowę wszystkich zwierząt i ludzi, jest zwykłem dzikim zwierzęciem, które, śpi, poluje i rozmnaża się. Zwierzęcy świat widzimy jego oczyma. Nie są to suche fakty przyrodnicze, tylko przedstawione w zabawny sposób zwyczaje rożnych gatunków zwierząt. Często to czarny humor, ale przecież przetrwanie to nie przelewki.
Mamut plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-14, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,ROK 2013 PONAD WYZWANIE,
Książka o tyle zabawna, co też dość krwawa;) Tytuł bardzo na czasie, w sam raz dla dzisiejszego świata:)
dredota plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Książka dla miłośników zwierząt, ale na pewno nie tych puchatych i milusich. Bo te puchate i milusie najczęściej są tu zjadane. W książce opisane są losy gronostaja Maksa obejmujące okres roku czasu - od stycznia (kiedy powoli kończy się zima), przez miesiące wiosenne i letnie (kiedy na łąkach kwitnie nowe życie i obfitość pokarmu), jesienne (kiedy ludzie wypuszczają na pola żarłoczne kombajny) aż do początku następnej zimy. Ciekawym pomysłem autora było wprowadzenie wspólnego, zrozumiałego przez wszystkie zwierzęta języka. Przykładowo Maks wie, że to żaby kumkają nad stawem, ale doskonale rozumie, co do siebie mówią (najczęściej wezwania do odbycia godów); może też porozmawiać ze swoimi ofiarami (np. wróblem Stanem i jego rodzinką) czy też swoimi oprawcami (jastrzębiami i sową Catherine). Czytanie tej książki, to czysta przyjemność.
Olena Linia koment
Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki (2010),
break
Okładka - Poluj, bo upolują ciebie Poczet twórców motoryzacji
Rostocki Aleksander Marian
Okładka - Poluj, bo upolują ciebie Trzy oblicza przywództwa. Menedżer, artysta, kapłan
Mary Jo Hatch, Monika Kostera, Andrzej K. Koźmiński
Okładka - Poluj, bo upolują ciebie Jednominutowy przedsiębiorca
Ken Blanchard i Don Hutson oraz Ethan Willis
Okładka - Poluj, bo upolują ciebie Gucio uczy się sprzedawać
Frädrich Stefan
Okładka - Poluj, bo upolują ciebie Legendy Pomorza i Kaszub
Abramowicz Dorota
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów