Nie daj się zaskoczyć - improwizuj!

Poznaj techniki skutecznej improwizacji Nabierz swobody w nowych sytuacjach Naucz się szybko podejmować decyzje

Szekspir powiedział kiedyś: "Świat jest teatrem, aktorami ludzie". Mimo upływu 400 lat stwierdzenie to jest nadal bardzo aktualne. Codziennie stajemy na scenie naszego życia i niczym aktorzy odgrywamy różne role, z tą jednak różnicą, że nie jest nam wcześniej dane poznać swoich kwestii. Improwizujemy więc, starając się wypaść jak najlepiej. Nasz wysiłek niejednokrotnie okupiony jest stresem i napięciem, a wcale nie musi tak być. Aby oddzielić się od tremy i zdenerwowania kurtyną luzu, wystarczy poznać i opanować tajniki sztuki improwizacji. Umiejętność niezaplanowanego reagowania na różne sytuacje sprawi, że poczujemy się swobodniej w kontaktach z innymi ludźmi, nabierzemy elastyczności i łatwiej nam będzie dogadywać się z otoczeniem. Prawda, że warto spróbować?

Improwizacja to umiejętność dość złożona. Składają się na nią m.in. techniki umiejętnego słuchania i obserwowania, zdolność do odpuszczania kontroli czy stała gotowość do podejmowania błyskawicznych decyzji. Wiedzę o tym, czym jest improwizacja i jak krok po kroku się jej nauczyć można zdobyć dzięki książce "Praktyczna improwizacja. Jak techniki improwizacji mogą usprawnić każdy aspekt Twojego życia". Bazując na swoich doświadczeniach oraz wiedzy zdobytej u źródeł (brytyjskie publikacje Keitha Johnstone...a), jej autorzy wprowadzają nas w świat improwizacji, dbając jednocześnie o to, aby czytelnik nie pogubił się w zawiłościach tej skomplikowanej dziedziny. Publikacja składa się z obszernej części teoretycznej oraz zestawu praktycznych gier improwizacyjnych, które pozwolą sprawdzić, jak teoria sprawdza się w praktyce.

Czym jest, a czym na pewno nie jest improwizacja Trzy sposoby nauki improwizacji Jak porzucić kontrolę i dać sobie prawo do błędów Akceptacja i blokowanie komunikacji Improwizacja w życiu osobistym Improwizacja w pracy

Uwolnij swoją spontaniczną energię! Poznaj reguły improwizacji!

Informacje dodatkowe o Praktyczna improwizacja. Jak techniki improwizacji mogą usprawnić każdy aspekt Twojego życia:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2014-07-31
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Praktyczna improwizacja. Jak techniki improwizacji mogą usprawnić każdy aspekt Twojego życia

Praktyczna improwizacja. Jak techniki improwizacji mogą usprawnić każdy aspekt Twojego życia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Northman
Northman
Przeczytane:2019-03-10,

Poimprowizujmy trochę ;)

Fajna rzecz ;) Choć, niestety, nie pozbawiona w treści pewnych oczywistości, ale jednak mimo tego - fajna. Improwizacja... :) Cudowna sprawa, do stosowania... zawsze i wszędzie? ;) Oj tak :) Czyż bowiem tak nie jest CIEKAWIEJ? ;)

Czy to książka o improwizacji jako o sposobie na nudę i monotonię? Nie do końca... choć też i o tym. Jednak ta książka jest głównie napisana z myślą o zastosowaniu myślenia pt. "tu i teraz" z bardziej praktycznej strony życia. W pracy, w codziennych obowiązkach; po prostu w naszej codziennej rzeczywistości. Chyba głównie po to, żeby pobudzić jakąś oryginalność, kreatywność... Ale jako sposób na nudę też jest to znakomite wyjście :) Kiedyś ktoś mi powiedział, że "ludzie inteligentni nie nudzą się nigdy", ale nawet temu stwierdzeniu (bardzo prawdziwemu skądinąd ;) ) też trzeba trochę pomóc ;)

Jak z każdą dobrą rzeczą, również z improwizacją nie należy jednak przesadzać. Autorzy nie mówią tego wprost, jednak to pewien oczywisty wniosek. Lecz - cóż - wszystko jest w końcu dla ludzi, prawda? ;) Czasem (często?) najlepszy plan to brak planu ;) ... I z tym optymistycznym akcentem kończę niniejszą recenzję ;)

/Książkę rzecz jasna polecając!/

Dziękuję Wydawnictwu Sensus za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu: