MI6. Prawdziwi agenci 007. Brytyjski wywiad w latach 1909-1939

Historia narodzin i pierwszych lat istnienia brytyjskiej tajnej służby wywiadowczej, w tym szpiegowania w Niemczech, zamordowania Rasputina i zdumiewająco śmiałych tajnych misji na terenie bolszewickiej Rosji.

Michael Smith kreśli historię Secret Intelligence Service – brytyjskiej tajnej służby wywiadowczej znanej także jako MI6 – od czasu jej powstania do wybuchu II wojny światowej. Przedstawia trzech legendarnych szefów SIS: Mansfielda Cumminga, Hugh Sinclaira i Stewarta Menziesa. Opowiada o ich zmaganiach z niechęcią wśród brytyjskich dżentelmenów, wojnie o wpływy z konkurencyjnymi brytyjskimi służbami wywiadowczymi oraz ignorancją polityków i urzędników. Opisuje działalność służby w Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Japonii, Brazylii, Niemczech, Rosji, a później w Związku Radzieckim. Prezentuje postaci słynnych szpiegów, jak Boris Bażanow, Karl Krüger, Sidney Reilly, Arthur Ransome i William Somerset Maugham. Wyjaśnia różne ciekawostki, jak te, dlaczego szef służby nosi kryptonim „C” i skąd wzięło się słynne „00”.

Informacje dodatkowe o MI6. Prawdziwi agenci 007. Brytyjski wywiad w latach 1909-1939:

Wydawnictwo: RM
Data wydania: 2014-05-21
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-7773-194-9

Kup książkę MI6. Prawdziwi agenci 007. Brytyjski wywiad w latach 1909-1939

MI6. Prawdziwi agenci 007. Brytyjski wywiad w latach 1909-1939 - opinie o książce

Fiesers' Reagents for Organic Synthesis 22 vols + index
Michael Smith0
Okładka ksiązki - Fiesers

The highly successful "FieserFieser" series has provided several generations of professional chemists and students with an up-to-date survey...