Okładka - Prawny model regulacji sektorowej

Wydawnictwo:
Data wydania: 2008
Kategoria: Inne
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Regulacja sektorowa jest relatywnie nowym instrumentem oddziaływania państwa na rynki niekonkurencyjne, zdominowane przez monopolistów naturalnych władających infrastrukturą. Regulacja wpływa na zakres władzy dyskrecjonalnej administracji gospodarczej. Wywołuje pytanie o ocenę legalności decyzji nakładających na przedsiębiorstwa obowiązki regulacyjne. Niełatwa jest w takiej sytuacji rola sądów, które muszą odnieść się do przesłanek ekonomicznych, w tym także prognoz rozwoju rynku. W publikacji wyeksponowano zagadnienia: podstaw prawnych i metod regulacji, przesłanek decyzji i zakresu swobody organów regulacyjnych, specy?ki regulacji sektorowej (telekomunikacja, energetyka, kolejnictwo) w prawie wspólnotowym, struktury, roli i uprawnień polskich organów regulacyjnych. Znajomość regulacji sektorowej jest dziś koniecznym elementem nauczania prawa gospodarczego publicznego (administracyjnego). Ze względu na szczególne prawnoustrojowy status organów regulacyjnych stanowi też ważne uzupełnienie prawa konstytucyjnego. Książka adresowana jest w szczególności do pracowników naukowych, studentów prawa europejskiego, gospodarczego, prawa publicznego, gospodarczego, administracji, ekonomii, i do pracowników urzędów regulacyjnych.
Okładka - Prawny model regulacji sektorowej Technologie i systemy komunikacji oraz zarządzania informacją i wiedzą
Leszek Kiełtyka (red.)
Okładka - Prawny model regulacji sektorowej Finansowanie rozwoju przedsiębiorstwa
praca zbiorowa pod redakcją Marka Panfila
Okładka - Prawny model regulacji sektorowej Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych za granicą
Makowski Mariusz
Okładka - Prawny model regulacji sektorowej Prezentacja profesjonalna
Lidii Jabłonowskiej, Piotra Wachowiaka, Sławomira Wincha (red.)
Okładka - Prawny model regulacji sektorowej Nigdy nie jedz sam, czyli sekrety sukcesów w biznesie
Ferrazzi Keith, Raz Tahl