Prawo internetu

W niniejszej publikacji omówione zostały aspekty prawne funkcjonowania sieci teleinformatycznych, w szczególności przepisy, które są związane z nowymi technologiami oraz środkami komunikacji w sieci. Są to zagadnienia dotyczące świadczenia usług drogą elektroniczną, elektronicznych instrumentów płatniczych, baz danych, podpisu elektronicznego i prawa komputerowego. Autorzy, przybliżając problematykę handlu elektronicznego i zasad korzystania z sieci, opisują m.in. podstawowe typy umów zawieranych w Inlernecie i środki ochrony konsumentów, a także praktyki nieuczciwych zachowań, zwłaszcza polegające na komercyjnym wykorzystywaniu poczty elektronicznej. Drugie, uaktualnione wydanie zostało rozszerzone m.in. o omówienie problematyki faktur w formie elektronicznej, arbitrażu elektronicznego, ochrony wynalazków wdrażanych komputerowo i metod e-commerce w praktyce Europejskiego Urzędu Patentowego. Publikacja uwzględnia poglądy doktryny, praktyki i orzecznictwa oraz elementy prawno-porównawcze, w szczególności prawa Unii Europejskiej.

Informacje dodatkowe o Prawo internetu:

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne

Kup książkę Prawo internetu

Prawo internetu - opinie o książce