Promień rażenia

Trzy lata temu Naomi Jenkins spotkało coś strasznego - tak strasznego, że nie powiedziała o tym nikomu.

Teraz Naomi skrywa kolejny sekret: Roberta Hawortha. Jest kochankiem Naomi. Ma również żonę, z którą podobno mu się nie układa. Gdy Robert niespodziewanie znika, Naomi jest pewna, że coś musiało mu się stać. Policja jednak nie zamierza wszczynać śledztwa, poza tym żona Hawortha twierdzi, że ten wcale nie zaginął.

Zdesperowana Naomi zmienia taktykę. Skoro policjanci nie chcą uwierzyć, że Robert jest w niebezpieczeństwie, przekona ich, że on sam stanowi zagrożenie dla innych. Wtedy będą zmuszeni go odszukać - i to natychmiast.

,,Promień rażenia niepokoi i trzyma w napięciu... Intensywne tempo fabuły z galerią znakomicie nakreślonych postaci; nie ma tu miejsca na nudę. Fachowa robota" - ,,Observer"

,,Buźka Sophie Hannah wstrząsnęła brytyjskim rynkiem thrillerów. W kolejnej, cudownie przyprawiającej o gęsią skórkę powieści autorka raz jeszcze daje dowód swojego kunsztu. Fabuły, które tworzy, są genialne" - ,,Guardian"

,,Promień rażenia utwierdza Hannach na pozycji fascynująco nowatorskiej gwiazdy thrillerów" - ,,The Sunday Times"

Informacje dodatkowe o Promień rażenia:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2017-01-12
Tytuł oryginału: Hurting Distance

Kup książkę Promień rażenia

Promień rażenia - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2017-04-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
kingaczyta.blogspot.com Naomi Jenkins to kobieta sukcesu; jest samodzielna, zaradna, prowadzi własny biznes. Nic nie wskazuje na to, że w przeszłości przeżyła coś traumatycznego. A jednak. Wydarzenie sprzed trzech lat na zawsze odcisnęło na niej swe piętno. Teraz Naomi skrywa kolejny sekret, a jest nim Robert Haworth. Ona jest jego kochanką. On przysięga jej swoją miłość i zapewnia, że z żoną mu się nie układa. Spotykają się zawsze w tym samym dniu, o tej samej porze, w tym samym hotelu. Aż do dnia, gdy Robert znika i nie zostawia żadnej wiadomości. Zaniepokojona Naomi od razu prosi o pomoc policję, ale ci sprawę ignorują, tym bardziej, że żona Roberta twierdzi, że wcale nie zniknął... Zdesperowana Naomi, by zaangażować policję do pracy wymyśla historyjkę, że została przez Roberta zgwałcona... Nie dajcie się zwieść, bo choć zaczyna się nudnawo, lekko i przewidywanie to potem czeka coś naprawdę świetnego. Ta książka zdecydowanie potrafi porazić. Czytając ją miałam kompletny mętlik w głowie, byłam zdezorientowana, ale w ten pozytywny sposób. Po przeczytaniu samego opisu tej książki nigdy nie podejrzewałabym, że na jej kartach zastanę coś takiego. To, co dla czytelników przygotowała autorka, spotkało mnie po raz pierwszy. Duże brawa za oryginalność! "Promień rażenia" jest co prawda udziwniony, ale dobrze się to czyta. Ciężko odgadnąć, do czego ta historia zmierza i co jest prawdą, a co kolejnym kłamstwem. Sophie Hannah zgrabnie manipuluje czytelnikiem, wprowadza błędne tropy i miesza w głowie. Nie brakuje nagłych zwrotów akcji i dreszczyku emocji. Jest mnóstwo pytań i zero odpowiedzi, a zagadka staje się coraz bardziej rozbudowana i skomplikowana. Czym więcej informacji uzyskujemy, tym mniej już wiemy. Oprócz zagadki jeszcze większe wrażenie robi sama główna bohaterka, czyli Naomi. Nie potrafiłam jej w ogóle rozgryźć i do teraz nie wiem, co o niej myśleć. Podobnie jest z innymi postaciami. Autorka wykreowała postaci niebanalne i skomplikowane. Ciężko powiedzieć, kto jest dobry, a kto zły. Ciężko odgadnąć intencje bohaterów i ich motywy. Każdy zdaje się skrywać jakieś sekrety. "Promień rażenia" to na chwilę obecną najbardziej zaskakująca książka jaką przeczytałam w tym roku. Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych thrillerów psychologicznych i jestem pewna, że zapamiętam ją na długo. Kończąc, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko polecić wam jej przeczytanie.
Avatar użytkownika - majeczka241
majeczka241
Przeczytane:2017-03-16, Ocena: 6, Chcę przeczytać, Mam,
Bardzo lubię twórczość Sophie Hannah. Najbardziej w pamięci zapadła mi ,,Buźka'', która od początku do końca trzymała mnie w niewiedzy, zmuszała do pobudzenia szarych komórek, by znaleźć rozwiązanie zagadki. Jest akcja, adrenalina, napięcie i ogromna niewiedza, co się stanie. Kiedy w zapowiedziach wydawnictwa przeczytałam o jej najnowszej powieści, długo się nie zastanawiałam i o nią poprosiłam. Coś czułam, że i tym razem mnie nie zawiedzie, że książka spełni moje wymagania czytelnicze, że zapewni mi wiele emocji. Na początku lektura mnie nie zaciekawiła, wręcz mnie nużyła i w pewnym momencie miałam ochotę odłożyć książkę na półkę sądząc, że już niczym nie zaskoczy, że nie wciągnie w swoje sidła. Jednak zagłębiając się coraz dalej, akcja obudziła się do życia. Powoli narastała jakby badała grunt po którym stąpa, leniwie parła do przodu pociągając czytelnika ciekawością, co takiego wydarzyło się w życiu bohaterów, że znaleźli się na tej konkretnej ścieżce. Myślałam, że zawiodłam się na autorce, lecz moje obawy szybko odeszły w zapomnienie. Kolejny raz Sophie Hannah udowodniła, że potrafi wciągnąć czytelnika w swoją opowieść i zapewnić niezapomniane wrażenia. Zagmatwana fabuła, mylne tropy i pytania bez żadnych odpowiedzi. Zagadka, którą trzeba rozwiązać, dreszczyk emocji, adrenalina i gęsia skórka, która towarzyszy przy kolejnych rozdziałach. Do tego wyraziści, charakterystyczni bohaterowie, ta niepewność, co mogą spowodować. Niewinna opowieść o zaginionym kochanku, która przemieniła się w trzymający thriller psychologiczny pełen kłamstw, zaskakujących intryg, gwałty i miłość, która nie powinna mieć miejsca. Ile krzywdy potrafi wyrządzić człowiek człowiekowi? W imię czego? Fantazji? Sadyzmu? Fetyszu? Kaprysu? Chorej miłości? Autorka pokazała ciekawe studium psychologiczne postaci, rozbudowała ich historię, dokładnie nam ich opisała, co nimi kierowało, jakie emocje im towarzyszyły. Zaskakujące zwroty akcji, gdy już myślałam, że przejrzałam fabułę na wylot, wiem kto stoi za okropnymi wydarzeniami, okazywało się, że jestem w błędzie i cała teoria padała. Mocna opowieść, która wbija w fotel, szokuje, prowokuje, złości doprowadzając czytelnika do granic możliwości. Nie sposób oderwać się od lektury, od barwnych bohaterów, ciekawej fabuły i tej tajemniczości, która towarzyszy podczas czytania historii. Gorąco polecam.
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2017-10-07, Ocena: 4, Przeczytałam,
Powiedz prawdę
Sophie Hannah0
Okładka ksiązki - Powiedz prawdę

Producentka telewizyjna Fliss Benson dostaje anonimową kartkę z szesnastoma cyframi ułożonymi w cztery rzędy i kolumny. Nic jej one nie mówią. Tego samego...

Zamknięta trumna
Sophie Hannah0
Okładka ksiązki - Zamknięta trumna

Wicehrabina Athelinda Playford wydaje w swojej rezydencji niezwykłe przyjęcie. Gdy goście przybywają na miejsce, wzywa swego prawnika, by dokonać pilnej...