Opis ksiązki
Kup Teraz

Przebudzenie, czyli prawdziwe oblicze Weroniki

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Data wydania: 2012-04-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788374249010
Liczba stron: 192
Dodał/a książkę:czytam
Czy żyjąca w dzisiejszych czasach dziewczyna może doświadczyć czegoś więcej niż to, co proponują media, szkoła i ulica? Weronika to współczesna nastolatka. Ma swoje plany i marzenia, kłóci się z mamą, podkochuje w chłopaku z sąsiedztwa, buntuje. Jej życie jednak naznaczone jest rodzinną tragedią. W wypadku drogowym ginie jej ukochany tata i starszy brat. Po tym zdarzeniu już nic nie jest takie jak wcześniej. Weronika nie może pogodzić się ze stratą najbliższych, zaczyna oddalać się od Pana Boga i zadawać sobie pytania, jaki sens ma wiara i zbawienie.

Pewnego dnia, rozmyślając o kolejnej awanturze z mamą, wspominając wydarzenia z przeszłości, zapada w dziwny sen… Ciężko chora, budzi się w Jerozolimie dzień przed ostatnią wieczerzą. Uświadamiając sobie, że najtragiczniejsze godziny Jezusa mają dopiero nastąpić, postanawia zapobiec męce pańskiej. Robi wszystko, by nie dopuścić do ukrzyżowania Chrystusa, gdyż uważa, że oddanie za kogoś życia nie ma sensu, powoli odkrywa Prawdę... i bardziej poznaje samą siebie.

Claudia Cangilla McAdam pisze ksiazki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na jej życie religijne ogromny wpływ wywarły studia w Denver Catholic Biblical School, studiowała też na Wydziale Teologicznym w Augustine Institute w Denver. W ciągu trzydziestu lat opublikowała swoje prace w dziesiątkach czasopism i wydała kilkanaście książek, zdobywając nagrody. Często spotyka sie z młodzieżą szkolna, prezentując swoje książki i mówiąc o warsztacie pisarskim.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów