Przeciw demokracji. Idee polityczne XX wieku w Europie

Przeciw demokracji. Idee polityczne XX wieku w Europie to jedna z najważniejszych książek kreślących polityczny pejzaż minionego wieku. Opisując intelektualne, polityczne i kulturowe ruchy od początku wieku, przez wojny światowe po rewolucje lat 60. Jan-Wener Müller wskazuje na problemy, z którymi mierzyć musi się demokracja. Bohaterami książki czyni nie tylko najsłynniejszych przywódców, lecz także niesłusznie zapomnianych politycznych myślicieli, ruchy społeczne, instytucje, które wywarły ogromny wpływ na to jak wyglądał wiek XX.

W tej fascynującej książce Müller zadaje tak bardzo aktualne dziś pytanie o demos - lud, demokrację i jej rolę w życiu społecznym. Prowadząc czytelnika od Portugalii, przez Francję, Szwecję, Włochy, Niemcy po Rosję, autor zmusza go do namysłu nad dzisiejszymi problemami europejskiego ładu społecznego.

Jan-Werner Müller (1970) - niemiecki historyk i politolog. Profesor na Wydziale Politycznym Uniwersytetu Princeton w USA. Publikuje w renomowanych czasopismach: Die Zeit, Sueddeutsche Zeitung, the London Review of Books, Foreign Affairs, The Guardian. Autor tłumaczonych na wiele języków książek dotyczących XX wieku: Another Country: German Intellectuals, Unification and National Identity (2000), A Dangerous Mind: Carl Schmitt in Post-War European Thought (2003), Constitutional Patriotism (2007)

Informacje dodatkowe o Przeciw demokracji. Idee polityczne XX wieku w Europie:

Wydawnictwo: Krytyka polityczna
Data wydania: 2016-09-30
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Przeciw demokracji. Idee polityczne XX wieku w Europie

Przeciw demokracji. Idee polityczne XX wieku w Europie - opinie o książce

Co to jest populizm?
Jan-Werner Müller0
Okładka ksiązki - Co to jest populizm?

Trump, Berlusconi, Erdogan, Le Pen, Orbán, Kaczyński - gdzie nie spojrzeć, tam populiści. Ale co to właściwie jest populizm? Czy każdy, kto krytykuje...