Przedwojenne Kamionek, Grochów, Saska Kępa. Najpiękniejsze fotografie

Album Jarosława Zielińskiego, znanego varsavianisty, autora m.in. „Przedwojennej żydowskiej Warszawy” i „Przedwojennego śródmieścia”, tym razem zabierze czytelników w podróż na przedwojenną południową Pragę – Saską Kępę, Grochów i Kamionek.

Album ukazuje jedną z najbardziej specyficznych i kontrastowych części prawobrzeżnej Warszawy. Jej trzon tworzył Grochów – wieś i majątek, które w dwudziestoleciu międzywojennym z wolna przekształciły się w nowoczesną dzielnicę. W sąsiedztwie właściwej Pragi prastary Kamionek, przyłączony do miasta w końcu XIX w., stał się ośrodkiem najbardziej nowoczesnych gałęzi przemysłu, a Saska Kępa – dawne podmiejskie tereny rekreacyjne – przeistoczyła się w oazę luksusu, zamieszkaną przez przedstawicieli świata kultury i biznesu. Luksusowe wille i niemniej komfortowe domy wielorodzinne w wielu wypadkach trafiły do podręczników historii polskiej architektury.

Informacje dodatkowe o Przedwojenne Kamionek, Grochów, Saska Kępa. Najpiękniejsze fotografie:

Wydawnictwo: RM
Data wydania: 2014-02-11
Kategoria: Albumy
ISBN: 978-83-7773-011-9

Kup książkę Przedwojenne Kamionek, Grochów, Saska Kępa. Najpiękniejsze fotografie

Przedwojenne Kamionek, Grochów, Saska Kępa. Najpiękniejsze fotografie - opinie o książce

Stacje kolejowe - Europa i Królestwo Polskie do 1915 roku
Jarosław Zieliński0
Okładka ksiązki - Stacje kolejowe - Europa i Królestwo Polskie do 1915 roku

Stacje kolejowe - architektura i budownictwo to bogato ilustrowany cykl poświęcony tematyce gmachów dworcowych oraz innych budowli gospodarstwa kolejowego...

Warszawskie synagogi. Na tropie tajemnic
Jarosław Zieliński0
Okładka ksiązki - Warszawskie synagogi. Na tropie tajemnic

Rozwiązywanie zagadek związanych z żydowskimi domami modlitwy w Warszawie wymaga wyjątkowego wysiłku z powodu niemal doszczętnego unicestwienia podczas...