Opis ksiązki
Kup Teraz

Prześladowani. Przemoc wobec chrześcijan

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2014-04-20
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-7516-598-2
Liczba stron: 416
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Prześladowani. Przemoc wobec chrześcijan

CHRZEŚCIJANIE SĄ NA ŚWIECIE NAJCZĘŚCIEJ PRZEŚLADOWANĄ GRUPĄ RELIGIJNĄ – POTWIERDZAJĄ TO BADANIA, PUBLIKOWANE PRZEZ RÓŻNE OŚRODKI I PISMA, M.IN. PEW RESEARCH CENTER, „NEWSWEEK” I „THE ECONOMIST”

Kobieta, którą przyłapano z Biblią, została publicznie rozstrzelana. Duchowny w podeszłym wieku został porwany i nie wiadomo, co się z nim dzieje. Trzy autobusy pełne uczniów i nauczycieli najechały na minę. To nie są ofiary niegdysiejszych wojen. To chrześcijanie, prześladowani za wiarę w XXI wieku. Wielu ludzi nie przyjmuje do wiadomości, że chrześcijanie w wielu częściach świata są dziś ofiarami prześladowań. Ci, którzy mogą modlić się bez obaw, nie zdają sobie sprawy z tego, że tak wielu ich współwyznawców żyje pod władzą rządów i wśród ludzi otwarcie okazujących swą wrogość wobec wiary chrześcijańskiej. Sądzą oni, że męczeństwo odeszło w przeszłość.

Autorzy książki "Prześladowani. Przemoc wobec chrześcijan" obalają owe stereotypy. Ukazują prawdę na temat życia współczesnych chrześcijan na całym świecie, historie mężczyzn i kobiet, którzy cierpią z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. Opowiadają o ich wytrwałości i odwadze. Przedstawiają udokumentowane dane na temat prześladowań chrześcijan w Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie oraz w byłych republikach radzieckich. Relacjonują ataki, które rzadko trafiają na łamy międzynarodowych gazet.

"Prześladowani. Przemoc wobec chrześcijan" to znacznie więcej niż wnikliwe i poruszające studium globalnych struktur przemocy – to wołanie o wolność i wezwanie do działania.


Autorzy:

Paul Marshall – wykładowca Center for Religious Freedom w Hudson Institute (Waszyngton). Jest autorem ponad dwudziestu nagrodzonych książek. Zabierał głos przed Kongresem i Departamentem Stanu Stanów Zjednoczonych, przemawiał w wielu krajach na temat wolności religijnej, stosunków międzynarodowych oraz radykalnego islamu.

Lela Gilbert – adiunkt w Center for Religious Freedom w Hudson Institute (Waszyngton). Autorka i współautorka wielu książek, wielokrotnie nagradzana. Współpracuje m.in. z „Jerusalem Post”, “National Review Online”, “Weekly Standard Online”. Mieszka w Kalifornii i w Jerozolimie.

Nina Shea – zajmuje się prawami człowieka na płaszczyźnie międzynarodowej. Od 2006 roku pracuje w Hudson Institute, gdzie kieruje Center for Religious Freedom, którego była współzałożycielką w 1986 roku. W latach 1999–2012 była członkiem Komisji ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej przy Kongresie Stanów Zjednoczonych. Zarówno za rządów demokratów, jak i republikanów była delegatem do komisji ONZ zajmujących się prawami człowieka. Pisze i często przemawia na temat międzynarodowej wolności religijnej.


Recenzje: W dzisiejszych czasach chrześcijanie są atakowani na niewyobrażalną skalę, w niektórych częściach świata chrześcijaństwo może nawet zginąć z powodu religijnego ekstremizmu i despotyzmu. Książka Prześladowani to ważne kompendium wiedzy na temat tych zagrożeń, a zarazem wezwanie do działania. Jest wyjątkowo dobrze udokumentowana, opowiada przejmującą historię oraz proponuje realne rozwiązania, które pomogą powstrzymać i odwrócić ten niepokojący trend.
LEONARD A. LEO, przewodniczący (2009–2012) Komisji ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej przy Kongresie Stanów Zjednoczonych (United States Commission on International Religious Freedom)

Marshall, Gilbert i Shea napisali niezmiernie istotne dzieło dotyczące zagadnień, które będą kluczowe w XXI wieku: prześladowań chrześcijan w globalnym kryzysie wolności religijnej.
THOMAS F. FARR, dyrektor Religious Freedom Project w Georgetown University's Berkley Center for Religion, Peace, and World Affairs

Ta wiarygodna, rzetelna, wyśmienita książka powinna być lekturą obowiązkową wszystkich chrześcijan, którzy mają przywilej żyć w wolności i nie muszą ponosić żadnych ofiar w imię wiary.
BARONOWA CAROLINE COX, wiceprzewodnicząca Izby Lordów, założycielka Humanitarian Aid Relief Trust

Recenzja
katechetka Linia koment
Przeczytane:2014-06-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,

Przynależność do Chrystusa nawet w XXI wieku pociąga za sobą niebezpieczeństwo prześladowań, co potwierdzają najnowsze badania. Z szacunków fundacji „Open Doors” wynika, że obecnie ponad sto milionów chrześcijan staje się ofiarami prześladowań, głównie w państwach islamskich, Korei Północnej oraz wskutek hinduskiego ekstremizmu i islamskiego terroryzmu (tendencja jest wzrostowa), natomiast według raportu papieskiej fundacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” co roku na świecie ginie ponad sto siedemdziesiąt tysięcy ludzi wierzących (3/4 ofiar prześladowań religijnych stanowią chrześcijanie)

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
katechetka Linia koment
Przeczytane:2014-06-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
break
Okładka - Prześladowani. Przemoc wobec chrześcijan Bogu się mówi - TAK
ks. Jan Twardowski
Okładka - Prześladowani. Przemoc wobec chrześcijan Ziemia utracona
Matteo Spicuglia
Okładka - Prześladowani. Przemoc wobec chrześcijan Frunze w meczecie
Cezary Kościelniak
Okładka - Prześladowani. Przemoc wobec chrześcijan Królowa Saby
Tosca Lee
Okładka - Prześladowani. Przemoc wobec chrześcijan Bajkomat i jego bajki plasterki na dziecięce rozterki
Joanna Winiecka-Nowak
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów