Przyprawy

Kuchnia Maliki wywróci do góry nogami wszystko, co wiesz o przyprawach! Sekret smaku tkwi w umiejętności łączenia. Gałka muszkatołowa i grzyby, jałowiec i pieprz cayenne, lukrecja i kurkuma, oregano i sos rybny? Okoń morski z wanilią, mus czekoladowy z solą? Rozum mówi ,,nie", zmysły krzyczą ,,tak, tak, tak!". Przyprawy mają moc wyzwalania emocji. Dodają daniu charakteru, sprawiają, że smak pamiętamy na długo, a zapach pozostaje z nami na zawsze. Poznaj bliżej przyprawy: o rozgrzewające (ziele angielskie, imbir, gorczyca, goździki) o korzenne (tymianek, kurkuma, kmin) o orzechowe (czarnuszka, kozieradka, rozmaryn) o orzeźwiające (kardamon, jałowiec, mięta) o słone (sos sojowy, umami) o słodkie (szafran, lukrecja, wanilia) Ewa Malika Szyc-Juchnowicz Finalistka programu Top Chef. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce szefowych kuchni, nominowana do nagrody Kobieta Szef przez Gault&Millau. Urodziła się i wychowała w Algierii. Jej imię - Malika - znaczy ,,królowa", a ona sama zapracowała na miano królowej smaku. Fascynuje ją kuchnia ognia, uwielbia wyraziste smaki, kocha kuchnię północnej Afryki i Francji z domieszką najlepszych polskich tradycji. Afrykańskie dzieciństwo i słowiańska krew - o tajemnej sile przypraw Malika wie wszystko! Maciej Nowak Ta książka pachnie przyprawami i kusi potrawami. Warto udać się z Maliką w podróż pełną smaków po najpyszniejszych rejonach świata. Ja się wybieram! Grzegorz Łapanowski

Informacje dodatkowe o Przyprawy:

Wydawnictwo: Pascal