Przystań Posłuszeństwa

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2013-02-20
Dodał/a książkę:elibri
Recenzja - Przystań Posłuszeństwa

Pragnęła zmiany. On nauczył ją rozkoszy i stał się jej obsesją.

Młoda mieszkanka Londynu Natalie Bowen wzbudza zazdrość wielu kobiet. Choć jej kariera zawodowa to pasmo sukcesów, to jej życie osobiste jest istną katastrofą. Natalie zaczyna mieć obawy, że nigdy nie będzie w pełni szczęśliwa.

Zmęczona tym stanem zapisuje się na ekskluzywny wyjazd weekendowy. Otoczony tajemnicą kurort o nazwie Przystań wprowadza swoich klientów w świat rozkoszy, których nie wyobrażali sobie nawet w najśmielszych fantazjach. Tutaj każdy może poznać przyjemności spod znaku BDSM w zmysłowym, pełnym luksusów otoczeniu.

Początkowo pełna obaw, Natalie decyduje się odrzucić wstyd i uprzedzenia. W Przystani poznaje  Simona mężczyznę, który zawsze dostaje dokładnie to, czego chce. Czyżby nareszcie Natalie znalazła to, czego potrzebowała?

Recenzja
alison2 Linia koment
Przeczytane:2013-06-24, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,

Pewna bardzo znana, choć niekoniecznie bardzo dobra sekstrylogia zapoczątkowała nową modę w literaturze. Początkowo dość nieśmiałe sceny z kategorii BDSM z każdą kolejną książką ukazującą się na rynku zdają się nabierać coraz większego rozmachu. Przystań posłuszeństwa zdołała przynajmniej wybić się ze schematu naiwnej dziewki i doświadczonego władcy. Czy to jednak wystarczy, by można uznać lekturę tej książki za udaną?

Jeane i Natalie przyjaźnią się od dawna. Obie odniosły zawodowy sukces, łączy je również mało udane życie uczu

agatrzes plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-22, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Muszę przyznać, że moja kolejna przygoda z powieścią  Czerwonej Serii dostarczyła mi nowych niepowtarzalnych wrażeń. Wydawać by się mogło, że w literaturze erotycznej wszystko już zostało powiedziane, ale możecie mi wierzyć, że każda książka z tej serii jest wycieczką w inne rejony zmysłowego świata

„Przystań posłuszeństwa” Mariny Anderson to historia Natalie, kobiety sukcesu, która w życiu prywatnym nie potrafi stworzyć długotrwałego związku. Poznajemy ją w momencie, kiedy pod wpływem przyjaciółki postanawia przejść specjalne szkolenie, które ma na zawsze odmienić jej życie. Wyjeżdżając na weekend do „Przystani Posłuszeństwa” kobieta nie ma pojęcia, z czym przyjdzie jej się zmierzyć. Nie wie, że będzie musiała oddać stery i posłusznie wykonywać czyjeś polecenia. Czy Natalie jest na to gotowa ? Czy będzie umiała poddać się i wykona wszystkie zadania jakie przygotował dla niej instruktor Simon ?

Natalie jest kobietą z charakterem przyzwyczajoną do dzierżenia władzy, zawsze grającą pierwsze skrzypce. Wyjazd do przystani sprawia, że musi przyjąć postawę do jakiej nie przywykła. Tam odkrywa nie tylko smak posłuszeństwa, ale też dowiaduje się o sobie więcej, niżby chciała. Przydzielony instruktor nie ma dla niej litości, a jego metody sprawiają, że kobieta w pewnym momencie zaczyna się poddawać, a kiedy odkrywa, co może dzięki temu zyskać  pozwala Simonowi prowadzić się po nieznanych dotąd ścieżkach. Sam Simon dorównuje Natalie charakterem, a jego upór w dążeniu do celu i nie przyjmowanie sprzeciwu sprawia, że ma duże szanse na poskromienie złośnicy.

Autorka zabiera czytelnika do świata zmysłowych doznań, funduje mu śmiałe i ostre sceny erotyczne, które czytelników o słabszych nerwach mogą szokować. Nie robi tego w wulgarny sposób, ale momentami opisy są bardzo dosadne i nie pozostawiają czytelnikowi wątpliwości, co do poczynań bohaterów. Pierwszoosobowa narracja sprawia, że mamy dostęp do myśli, wrażeń i emocji głównej bohaterki, a to w znacznym stopniu dopełnia obraz przedstawionej sytuacji. Momentami jest bardzo gorąco. Nie ma romantycznych uniesień i wzruszających wyznań, jest sex i skupienie na przyjemności, przekraczanie własnych granic i odkrywanie nowych doznań

W tej książce zobaczycie, że czasem warto zajrzeć w głąb siebie i spróbować czegoś nowego. Przekonacie się, że upór nie zawsze jest opłacalny, a zaufanie i poddanie partnerowi może przynieść więcej korzyści niż przypuszczamy

Muszę przyznać, że polubiłam Natalie i bardzo przyjemnie spędziłam z nią czas. Za każdym razem kiedy Simon pojawiał się w drzwiach zastanawiałam się jakie tym razem niespodzianki szykuje. Książkę przeczytałam ekspresowo i ani przez moment nie nudziłam się i choć nie było zaskakujących zwrotów akcji , autorka doskonale dozowała napięcie i grała na emocjach czytelnika.

Książkę polecam wszystkim tym, którzy mają ochotę na lekką i przyjemną lekturę z  dużą dawką mocnych erotycznych doznań. Jeżeli jednak wolicie delikatny sex ,uczucia wiszące w powietrzu i  ckliwe wyznania ta lektura nie jest dla Was
figlarna24 plusminus Linia koment

Na mojej półce zagościła kolejna powieść z kręgu erotyki. Można się zapytać ile można napisać w tym temacie? Otóż można. Pisarze prześcigają się w różnorodności fabuł i sposobów, by napisać coś ciekawego, niepowtarzającego się o tej intymnej stronie każdego z nas.

Tym razem sięgnęłam po książkę nioszącą tytuł "Przystań posłuszeństwa". Tytuł  kojarzy się z jakimiś niegrzecznymi grami między dwojgiem ludzi. Czy moja skojarzenie było słuszne?

Główną bohaterką jest Natalie- pani dyrektor w wydawnictwie czasopisma dla kobiet. Jest kobietą bardzo skoncentrowana na pracy, co nie sprawia jej tyle radości ile by oczekiwała. Jej życie osobiste jest w kompletnej rozsypce. Rzuca ją kolejny facet, a ona nie może zrozumieć co robi nie tak? Wraca do domu, pije wino i idzie spać. I tak co dzień.  Wszystko się zmienia, gdy Jane-  przyjaciółka Natalie zachwala jej pobyt "na wsi". Znajduje się tam ośrodek szkoleniowy, który kompletnie zmienił nastawienie Jane do życia, związków i mężczyzn. Natalie wyrusza do "ośrodka", by tam odblokować swoją seksualność i przejść metamorfozę. Intensywność i śmiałość zaskoczy nie tylko kobietę...

"Przystań posłuszeństwa" jest kolejną pozycją z cyklu CZERWONA SERIA. Treść tej książki jest przesycona mocnymi scenami seksu, doznań i odczuć bohaterów. Jest pełna sugestywnych skojarzeń i bywa, że i niewybrednego słownictwa (choć muszę przyznać, że jest go znacznie mniej , niż w poprzednich lekturach z tej tematyki, jakie miałam okazję czytać). Autorka pokusiła się, aby śmiałe intymne relacje wzbogacić o zbliżenia często na granicy zwyczajnego tzw. "po bożemu" seksu. Bohaterowie zabawiają się nie tylko we dwoje, a często w większej grupie. Stosują m.in. seks grupowy, podglądanie innych czy metody sado maso...

Pozycję czyta się bardzo szybko. Dzieje się tak dzięki dużej ilości dialogów, szybkiego toru wydarzeń , ale także dzięki sporej czcionce, która nie nadwyrężała moje wzroku. Jest to książka głównie dla kobiet, które pragną więcej oraz lubią niezobowiązującą książkę z niemałą dozą pieprzyku.
Dorota_Dega plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2015,
Może nie jest to zbyt ambitna lektura, ale sięgnęłąm po nią w czasie gdy mam na głowie miliony problemów i potrzebowałam jakieś ,,odmóżdżacza" aby nie myśleć o kłopotah. I ta lektura sprawdzilła się w tej kwestii.
justyna1 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem, "Wyzwanie - książki pełne emocji 2014",
Naprawdę mega erotyczna książka,Pozwalająca dostrzec w sobie nowe pokłady erotyzmu. Czyta się ja z rumieńcem na twarzy.
agatrzes plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,

Książkę polecam wszystkim tym, którzy mają ochotę na lekką i przyjemną lekturę z dużą dawką mocnych erotycznych doznań. Jeżeli jednak wolicie delikatny sex ,uczucia wiszące w powietrzu i ckliwe wyznania ta lektura nie jest dla Was
cyrysia plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2013 roku,
To ekscytująca, wyrazista historia pełna seksualnych eksperymentów i zmysłowych doznań. Czyta się ją bardzo szybko i niemal z wypiekami na twarzy.Polecam wszystkim pełnoletnim czytelnikom gustującym w literaturze erotycznej.
Eli1605 Linia koment
gosia45 Linia koment