Psie życie

Tego jeszcze nie było! Autorska książka Józefa Wilkonia zilustrowana rzeźbami psów.

Józef Wilkoń od lat maluje i rzeźbi zwierzęta. W swych pracach świetnie potrafi uchwycić ich naturę. Książka "Psie życie" jest bardzo osobista.

To wzruszający monolog psa, zilustrowany charakterystycznymi rzeźbami Wilkonia. Widzimy psy różnych ras, jamniki, wilczury, sznaucery i kundelki. Mimo że wyrzeźbione są w drewnie, patrzą na nas jak żywe.

"Mówię co ciebie ja pies twój największy przyjaciel (...) Nie zostawiaj mnie samego na długo Bez ciebie zdziczeję jak Dingo (...) Strach pomyśleć, jakie byłoby bez ciebie moje psie życie".

Czasem mówimy, że pies jest przyjacielem człowieka, a człowiek jego panem. Pies jest w swojej miłości i przywiązaniu wierny, z człowiekiem bywa różnie. W książce "Psie życie" Józef Wilkoń przypomina nam, że powinniśmy być odpowiedzialni za to, co oswoiliśmy.

Informacje dodatkowe o Psie życie:

Wydawnictwo: Hokus Pokus
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-60402-57-3

Kup książkę Psie życie

Psie życie - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2015-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Ciekawa forma przekazu (krótki, treściwy tekst, zdjęci rzeźb psów) spowodowała, że moi uczniowie przeczytali ze mną tę lekturę w trakcie 1 zajęć. I, o dziwo, nie wzbraniali się przed czytaniem na głoś.
Skarb Ali Baby
Józef Wilkoń0
Okładka ksiązki - Skarb Ali Baby

Przewrotna historia o dalszych losach Ali Baby i jego Sezamowej Jaskini, napisana i namalowana przez Józefa Wilkonia w baśniowych i pełnych wschodniej magii obrazach....

Ach te baby
Józef Wilkoń0
Okładka ksiązki - Ach te baby

Książka artystyczna zawierająca wysokiej jakości reprodukcje aktów kobiecych, które powstały przy użyciu nowoczesnej technologii. Malując palcem na tablecie...