Psychologia pozytywna

Jak żyć szczęśliwie i jak unikać nieszczęścia?Co wynika z pogoni za szczęściem?Co oznacza mądre i sensowne życie?Czy optymizmu można się nauczyć?Od czego zależy szczęście i które aspekty życia są zależne od szczęścia?Książka stara się odpowiedzieć na powyższe pytania wykorzystując rzetelny warsztat naukowy. Nie tylko analizuje psychikę człowieka, ale także podpowiada mu, jak być szczęśliwym.Proponowany wybór tekstów czołowych badaczy szczęścia i zdrowia psychicznego przedstawia szeroką gamę zagadnień związanych z badaniami nad psychologiczną jakością życia. Wyjaśnia powody i cele rozwoju psychologii pozytywnej. Prezentuje sposoby rozumienia i pomiaru szczęścia, dobrego życia, pozytywnie definiowanego zdrowia psychicznego. Omawia znaczenie przesłanek biologicznych oraz kontekstu kulturowego dla dobrostanu psychicznego. Charakteryzuje osobowość szczęśliwego człowieka. Dowodzi, że jesteśmy silniejsi i bardziej odporni psychicznie na tragiczne zrządzenia losu niż nam się zazwyczaj wydaje.

Informacje dodatkowe o Psychologia pozytywna:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: b.d
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Psychologia pozytywna

Psychologia pozytywna - opinie o książce

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, psychologia,
Nowy nurt w psychologii, który przenika także do Polski i niedostrzegalnie staje się obowiązującym kanonem nie tyle naukowym, co raczej obyczajowym. Powiedzenia typu: ,,Wszystko będzie dobrze'', ,, Trzeba być dobrej myśli'', ,,Zwycięstwo to kwestia nastawienia'' są coraz częściej obiegowo stosowanymi sloganami. Jeśli więc ktoś ma takie przekonania ta książka jest rajem potwierdzającym wszystkie jego zapatrywania. Dla mnie jej wartość leży raczej w tym jakie zrodziła we mnie pytania po przeczytaniu. Gdzie leży granica wpływu myśli na rzeczywistość? Jak to się dzieję, że ci którzy nie wierzą w siebie też czasem wygrywają? I wreszcie, czy badania potwierdzają tę wszechobecny wpływ pozytywizmu? Z tymi pytaniami muszę jednak udać się do innej książki!