Pudło i inne nieszczęścia

Cel - pal! Pudło!

Ciekawa, dobrze płatna praca? Pudło!

Ukochany zawsze pod ręką, wierny i gotowy do pomocy? Pudło!

Bezproblemowe, grzeczne dziecko? Pudło!

Ileż to pudeł bywa udziałem trzydziestoletniej kobiety... Co gorsza, w niektórych znajdują się nawet niezidentyfikowane zwłoki.

Karolina i Lutka, przypadkowe sąsiadki, zostają wplątane w aferę kryminalną dużego kalibru. Szczególnie Karolina musi się postarać, żeby nie trafić do takiego czy innego pudła.

Porwania, zaginięcia, osierocony chłopiec, brawurowy pościg. To całkiem sporo jak na zwykłe sąsiadki.

Zwyczajna komedia kryminalna?

Pudło!

Informacje dodatkowe o Pudło i inne nieszczęścia:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2015-04-14

Kup książkę Pudło i inne nieszczęścia

Pudło i inne nieszczęścia - opinie o książce

Avatar użytkownika - anek7
anek7
Przeczytane:2015-07-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku, Mam,
Ostatnio coraz częściej łapię się na tym, że na pytanie o zdrowie, kasę, pracę czy układy rodzinne odpowiadam "Jak na razie wszystko w porządku.". Coraz bogatsze doświadczenie życiowe bowiem udowadnia, że nic w życiu (no może poza głupotą...) nie jest na stałe, i to co dzisiaj stanowi pewnik, jutro może zniknąć jak sen jaki złoty... Potwierdzenie tej moje domorosłej filozofii znalazłam w książce Anny M. Zawadzkiej pt. "Pudło i inne nieszczęścia". O samej autorce nie udało mi się znaleźć poza tym, że jest to jej druga książka, pierwsza pt. "Miłość, zazdrość i arszenik" ukazała się dwa lata temu, a jej główna bohaterka doktor Ludmiła Groszek pojawia się również i w najnowszej powieści, czyli rzeczonym "Pudle". Karolina wiedzie ustabilizowane życie przy boku Tomka i pracuje jako handlowiec w firmie zajmującej się dystrybucją zabawek. Niestety, z dnia na dzień zostaje zwolniona z firmy, po kłótni z Tomkiem wyrzuca go z mieszkania, które to lokum wynajmuje jeszcze tego samego wieczoru przypadkowo poznanemu mężczyźnie. Sama postanawia zamieszkać u starszej krewnej - ciocia potrzebuje opieki, natomiast pieniądze za wynajem mieszkania pozwolą jej spokojnie rozejrzeć sie za nową pracą. Niestety, jakby tych wszystkich nieszczęść było mało, kiedy Karolina zabiera swoje rzeczy z firmy (a robi to z sobie wiadomych powodów o czwartej nad ranem) w pudle w piwnicy znajduje zwłoki... "Pudło i inne nieszczęścia" to kryminał z elementami komedii. Karolina to typowa przedstawicielka pokolenia trzydziestolatków - skończyła studia, pracuje, osiągnęła pewną stabilizację,ma życiowego partnera, wieczory spędza w domu, a raz w tygodniu idzie do klubu z przyjaciółką. Ta rutyna zaczyna jej przeszkadzać, chce coś zmienić w swoim życiu, jednak rzeczywistość ją przerasta. A kiedy się okazuje, że przypadkiem wplątała się w międzynarodową aferę zaczyna być naprawdę niebezpiecznie. Anna Zawadzka stworzyła ciekawą książkę, niektóre rozwiązania są dosyć nieszablonowe, jednak nie uniknęła typowego błędu autorów parających się powieściami kryminalnymi - jest bowiem moment kiedy zamotała akcję tak bardzo, że kilkoro pierwszoplanowych bohaterów powinno stracić życie. I tu do akcji wkracza szczęśliwy przypadek - niestety nie jeden. Natężenie tych szczęśliwych przypadków na metr kwadratowy jest tak duże, że pewien warszawski budynek powinien być ogłoszony najfartowniejszym miejscem na świecie ;) Ale to właściwie jeden zarzut jaki mam do tej książki. Poza tym jest to idealna lektura na urlop, bądź popołudniowy relaks.
Miłość, zazdrość i arszenik
Anna M. Zawadzka0
Okładka ksiązki - Miłość, zazdrość i arszenik

Kawy! Wódki! Waleriany! Lutki nie można nie lubić. Lutkę się uwielbia. Lutka zasługuje na szacunek i uznanie. Ludmiła Groszek jest początkującą panią...