Pytania z sufitu wzięte i zagadki codzienności

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2007
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-60206-98-0
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Książka wielokrotnie nagradzanego naukowca Roberta Mattewsa zainspirowana została przez czytelników Sunday Telegraph. Szereg zaskakujących, fascynujących i przezabawnych a niekiedy dziwnych pytań, na jakie Robert Matthews odpowiedział w swym dziele dyskwalifikuje teorię , że nauka to tylko to, nad czym biedzą się łysawi faceci w fartuchach laboratoryjnych. Czytelnik dowie się z niej o przeróżnych sprawach, począwszy od okoliczności Wielkiego Wybuchu, a skończywszy na przyczynie, dla której cebula wyciska nam łzy z oczu (i jak można temu zaradzić).Całe mnóstwo pytań i odpowiedzi odsłania naukę, która jest wpleciona w otaczający nas świat. Co by się stało, gdyby ktoś wpadł do czarnej dziury? Jaka jest najszybsza metoda odnalezienia kogoś, kto się zgubił? Dlaczego tak trudno wydostać keczup z pełnej butelki? Dlaczego ludzie chodzą w postawie wyprostowanej? Po co mężczyznom sutki? Dlaczego nie możemy łaskotać się sami? Gdzie podziewają się skarpetki brakujące do pary? Dlaczego ludzie tyle mówią? Czy zapewnia to jakąś ewolucyjną korzyść? Co powoduje siłę ciążenia? Z jaką prędkością podróżujemy przez wszechświat? Czy wszechświat zawiera oprócz czarnych także "białe dziury"? To tylko niektóre z nurtujących pytań, na które Robert Matthews w sposób inteligentny, pełen humoru, i ciekawy opowiedział w swojej książce. Polecamy wszystkim, którzy chcą wiedzieć więcej.