Responsybilizm w sporze o internalizację działań

Książka rzuca nowe światło na uznawany często za jałowy spór o indywiduację działań. Część zagadnień z nim związanych istotnie zależy od rozwiązań przyjmowanych w innych dyskusjach filozoficznych, co tłumaczy wrażenie jałowości. Dotyczy on jednak kwestii fundamentalnych dla filozofii działania: tego, czy działania ludzkie ograniczają się jedynie do ruchów ciała, czy rozciągają się w świecie, a więc też tego, czym działania są i co je odróżnia od tego, co nam się tylko przydarza. Autorka, rozwijając pogląd tzw. responsybilizmu, broni stanowiska eksternalistycznego.

Katarzyna Paprzycka-Hausman – profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Zakładu Epistemologii Instytutu Filozofii UW, redaktor naczelny Poznań Studies in the Philosophy of the Sciences and the Humanities. Jest absolwentką Uniwersytetu Harvarda i University of Pittsburgh. Zajmuje się filozofią działania, filozofią umysłu oraz filozofią nauki. Opublikowała O możliwości antyredukcjonizmu (Semper), innowacyjny podręcznik logiki Logika nie gryzie (Zysk), a także kilkadziesiąt artykułów m.in. w czasopismach takich, jak: Australasian Journal of Philosophy, Filozofia Nauki, Logical Analysis and History of Philosophy, Mind and Language, Metaphilosophy, Philosophia, Philosophical Psychology, Przegląd Filozoficzny.

Informacje dodatkowe o Responsybilizm w sporze o internalizację działań:

Wydawnictwo: Semper
Data wydania: 2017-06-14
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-7507-227-3

Kup książkę Responsybilizm w sporze o internalizację działań

Responsybilizm w sporze o internalizację działań - opinie o książce