Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce

Miał osiem lat, kiedy jego drużyna przegrywała wszystkie mecze. Dwanaście - kiedy opuścił rodzinę i zamieszkał w lizbońskim internacie. Piętnaście - kiedy wykryto u niego wadę serca uniemożliwiającą karierę piłkarską. Dwadzieścia trzy, kiedy został... najdroższym graczem wszechczasów! Ronaldo to uniwersalna opowieść o żelaznej woli i determinacji w drodze na szczyt. O niezwykłym talencie, sile marzeń i ciężkiej pracy. O piłce nożnej, dla której czasem trzeba poświęcić bardzo wiele.

Informacje dodatkowe o Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2015-04-13
Kategoria: Sport

Kup książkę Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce

Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce - opinie o książce

Fantastyczna książka nie tylko dla dzieci. To historia z moralem, nauka szszacunku, wytrwałości, cierpliwości i przede wszystkim piłka nożna, a tej kibicom nigdy za wiele.
,,Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chcę" to już druga książka z serii o sławnych piłkarzach i z zadowoleniem mogę stwierdzić, że są to książki, które zachwycają pod wieloma względami. Jest to lektura skierowana głównie do dzieci, jednak mogą ją czytać dosłownie wszyscy, a każdy laik w dziedzinie piłki nożnej, szybko i bezproblemowo pozna świat wielkich piłkarzy. Kto nie zna Cristiano Ronaldo? Myślę, że każdy słyszał o tym niewątpliwie sławnym sportowcu i wie jak wygląda. Ta książka przybliża jego osobę i ujawnia fakty z życia Ronaldo. Nie jest to typowa, sztywna biografia, gdzie suche fakty zniechęcają. ,,Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chcę" jest ciekawą, chwilami bajkową przygodą chłopca, który urósł i osiągnął sukces. Książka przykuwa wzrok już samym wydaniem. Okładka intrygująca i choć nie jest to wydanie w twardej oprawie, to i tak solidności nie brak. Nie tylko okładka jest sztywna, ale i kartki. Jeśli chodzi o dzieci, gdyż to oni są grupą docelową, wydanie odgrywa istotną rolę. Taka lektura ma posłużyć długo, w niezmiennym stanie i myślę, że ta książka zda ten test wytrzymałości. Język jest bardzo prosty i każde dziecko bezproblemowo poradzi sobie z lekturą tej książki. Autorka pisze lekko i potrafi zaciekawić czytelnika. Podoba mi się, że napisała tę serię, gdyż piłkarze to często idole małych chłopców, jednak większość myśli, że sukces przychodzi lekko. W tej książce widać, że tak nie jest, aby zrealizować swoje marzenia należy ciężko pracować, często rezygnować z zwykłych rzeczy a nawet walczyć ze swoimi słabościami. Lektura nie tylko pokazuję drugą stronę sławy i sportu, lecz zachęca do walki o swoje marzenia. W książce nie ma tylko treści, lecz ogrom zdjęć z życia piłkarza. Każda fotografia jest istotna i pięknie opisana. Jest to również podróż po świecie, autorka opowiada o miejscach odwiedzanych przez Ronaldo i ta część książka bardzo mi się podobała. ,,Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce" to cudowna pozycja nie tylko dla fana piłki nożnej. Książka jest ogromnym motywatorem do walki o swoje marzenia. Polecam! 5-/6
Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2015-05-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Synek czyta,
Cristiano Ronaldo jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy na świecie. Jest idolem dla najmłodszych, a my dorośli patrząc na Ronaldo widzimy przede wszystkim sławę i pieniądze. Mało kto zastanawia się, jakim sposobem, ten pochodzący z ubogiej rodziny chłopiec, osiągnął tak wiele. Autorka Yvette Żółtowska- Darska w książce Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce w ciekawy sposób opowiada losy tego wyśmienitego piłkarza. Biografia jest dedykowana młodszym czytelnikom, a świadczy o tym już pierwszy rzut oka na okładkę. Książka składa się z czterech głównych części, przedstawiających różne etapy w życiu piłkarza. Na początku każdej z części znajdziemy mnóstwo ciekawostek i zdjęć przybliżających nie tylko samą postać Ronaldo, ale również jego rodziny, kolegów z boiska, czy miejsc w którym przebywał. Tak więc poznamy przepiękną wyspę Maderę, stolicę Portugalii Lizbonę, Manchester, czy Madryt. Rozdziały są krótkie (maksymalnie dwustronicowe) , napisane prostym i zrozumiałym dla najmłodszych językiem.
Oni są super! 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie
Yvette Żółtowska-Darska0
Okładka ksiązki - Oni są super! 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie

Zawodniczka MMA, lekarz, śpiewaczka operowa, twórca dialogów filmowych, piosenkarka, youtuber, pisarz, aktorka i wielu innych. Poznajcie 40 niezwykłych...

Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę
Yvette Żółtowska-Darska0
Okładka ksiązki - Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę

Miał sześć lat, kiedy ukradziono mu ukochanego BMX-a. Dziesięć – kiedy rozdzielono go z siostrą. Trzynaście – gdy rodzice kolegów zażądali usunięcia go...