Różowy mózg, niebieski mózg

W ciągu ostatnich dziesięcioleci słyszeliśmy wiele o wrodzonych różnicach między chłopcami i dziewczynkami, lecz Lise Eliot twierdzi, że różnice w budowie mózgu dzieci są niewielkie, a odmienne zachowania obu płci biorą się w dużym stopniu z oddziaływań środowiska oraz szkodliwych stereotypów. Oczywiście geny i hormony mają wpływ na dzieci, ale to jedynie początek zmian. Decydujące są czynniki społeczne: to, jak rozmawiamy z naszymi dziećmi, czy zachęcamy je do podejmowania ryzyka i tak dalej. Autorka sama jest matką, rozumie więc, jak trudno się pozbyć związanych z płcią oczekiwań, ale wie też, że jest to ważne dla samych dzieci.

Informacje dodatkowe o Różowy mózg, niebieski mózg:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Pink Brain, Blue Brain: How Small Differences Grow Into Troublesome Gaps - And What We Can Do About It
Tłumaczenie: Puławski Krzysztof

Kup książkę Różowy mózg, niebieski mózg

Lise Eliot0
Okładka ksiązki - Co tam się dzieje? Jak rozwija się mózg i umysł w pierwszych pięciu latach życia

Książka ta jest owocem własnych odkryć autorki, która połączyła w niej pasję naukowca neurobiologa z ciekawością i troskliwością matki, zainteresowanej...