Okładka książki - Różowy mózg, niebieski mózg

Różowy mózg, niebieski mózg

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2011
Dodał/a książkę: helion

Książka ta w jasny i interesujący sposób pokazuje, że, wbrew pozorom, różnice w budowie mózgu chłopców i dziewczynek są niewielkie, a inne zachowania obu płci biorą się w dużym stopniu z wpływów środowiska i działania stereotypów. Oczywiście, geny i hormony mają wpływ na dzieci, ale stanowią jedynie początek zmian - decydujące są czynniki społeczne. Lise Eliot, doświadczony neurobiolog i matka trojga dzieci, potrafi wyjść poza dzielące nas coraz bardziej stereotypy w rodzaju "Mars i Wenus", nie twierdząc jednak, że różnice między płciami nie istnieją. W jej książce znaleźć można nie tylko najnowsze naukowe informacje na temat badań mózgu, ale też głęboko mądre i ludzkie rady dla rodziców i wychowawców, jak pomóc dzieciom, by osiągnęły pełnię swoich możliwości.

Kup książkę

Lise Eliot0
Okładka ksiązki - Co tam się dzieje? Jak rozwija się mózg i umysł w pierwszych pięciu latach życia

Co tam się dzieje? to fascynujące i znakomite podsumowanie obecnego stanu wiedzy na temat tego, jak się rozwija mózg dziecka i jakie ta wiedza ma znaczenie...