Okładka - Rumunia i Mołdowa. Praktyczny przewodnik Pascal

Rumunia i Mołdowa. Praktyczny przewodnik Pascal

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2012
Dodał/a książkę:helion

Zainteresowanie RUMUNIĄ wśród obieżyświatów wzrasta z roku na rok. Gościnni ludzie, ciekawe obyczaje, zabytki, beztroskie lenistwo w nadmorskich kurortach, bujna przyroda delty Dunaju to zaledwie początek długiej listy atrakcji.

Praktyczny Przewodnik po Rumunii to setki niezbędnych informacji o tym fascynującym kraju, zebranych przez polskich autorów z myślą o polskim turyście. Dzięki dużej, rozkładanej mapie szybko się zorientujesz, gdzie dotrzeć, co zobaczyć i gdzie się zatrzymać na dłużej. Szczegółowe mapki i plany doprowadzą cię do celu. Łatwo znajdziesz nocleg czy przytulną restaurację. Nie przegapisz ważnych imprez, koncertów i barwnych festynów. Dotrzesz do zakątków i ciekawostek, o których nie słyszeli nawet miejscowi.

Na osobną wzmiankę zasługują rumuńskie góry aby dobrze je poznać, należałoby spędzić w nich co najmniej dziesięć kolejnych urlopów. Można tu uprawiać turystykę na każdym poziomie od kilkunastodniowych mozolnych wędrówek po łatwe, jednodniowe wycieczki. Opinia wszystkich, którzy odwiedzili góry Rumunii, jest jednoznaczna to jedno z ostatnich miejsc w Europie, gdzie człowiek czuje się naprawdę swobodnie, gdzie szlaki nie przypominają ulic zatłoczonych miast, gdzie wciąż spotyka się dzikie zwierzęta, wielkie stada owiec i koni.

"Witold Korsak, autor POLSKIE PRAKTYCZNE PRZEWODNIKI przydatne są nie tylko plecakowcom, ale i osobom podróżującym bardziej konwencjonalnie". "Rzeczpospolita"