Rynki inwestycji alternatywnych

Książka dotyczy najnowszego trendu w funkcjonowaniu światowych rynków finansowych, jakim jest rozwój rynku inwestycji alternatywnych. Stanowią one nową klasę aktywów, które dzięki różnorodności i wielości strategii uniezależniają inwestorów od sytuacji na rynkach tradycyjnych instrumentów finansowych i pozwalają uzyskiwać zyski niezależnie od koniunktury. Autorki opisują te instrumenty, wskazują ich zalety i korzyści, ale także ryzyka i zagrożenia związane z ich stosowaniem Szczegółowo zostały scharakteryzowane: fundusze hedge, fundusze funduszy, rynki private equity, inwestycje w nieruchomości, derywaty, instrumenty kredytowe, produkty strukturyzowane, inwestycje w surowce, konta na rynku forex i rynkach terminowych, inwestycje emocjonalne oraz inwestycje w infrastrukturę. Ważną częścią książki jest ocena roli i przydatności inwestycji alternatywnych w warunkach kryzysu finansowego oraz analiza przyszłych kierunków i konsekwencji rozwoju tego rynku, zarówno z perspektywy globalnej, jak i polskich inwestorów.

Informacje dodatkowe o Rynki inwestycji alternatywnych:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2014-02-18
Kategoria: Ekonomia

Kup książkę Rynki inwestycji alternatywnych

Rynki inwestycji alternatywnych - opinie o książce