OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 1999-01-01
Kategoria: Romans
ISBN: 83-87441-60-0
Dodał/a książkę:samantajurczak
Przejmująca opowieść o wielkiej miłości walczącej z licznymi przeciwnościami losu. Rok 1718 był niezwykle trudny dla nękanych nieurodzajem i wojną mieszkańców Tornedalen. Erkki Alatalo, pragnący uchronić od głodowej śmierci ukochaną córkę, postanawia wysłać ją do Norwegii. Ufa, że wędrujący za stadem reniferów Lapończycy, których opiece powierzył ośmioletnią Raiję, znajdą dla niej nową rodzinę. Dziewczynka dorasta w nowym świecie, a w zmaganiach z niechęcią otoczenia i przeciwnościami losu wspiera ją jedynie starszy o kilka lat Mikkal. Z czasem ich przyjaźń przeradza się w gwałtowną, namiętna miłość.
Lady_Mary plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-04-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2017 :),
Pierwszy tom sagi skandynawskiej, która ukazała się już parę ładnych lat temu, a więc nie żadna nowość. Sama w sobie jest nawet ciekawa, generalnie lubię tego typu historie, ale po przeczytaniu pierwszej części mam wrażenie, ze czytam nieco nieudaną kopię Margit Sandemo. Ale może to tylko moje wrażenie.
CicheBaBum plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Norweska saga do której tęsknię, choć bardzo mnie męczyło ciągłe napięcie i ogrom dramatycznych zdarzeń.
samantajurczak plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2014,
Przepiękna opowieść o dziewczynce, która zostaje wysłana na daleką wyprawę razem z obcymi ludźmi należącymi do innego plemienia. Musi stawić czoło czekającym ją niebezpieczeństwom. Pomaga jej w tym jej przyrodni brat Mikkal. Niestety zostają rozdzieleni przez zawiść innych ludzi.
Heroine Linia koment
Przeczytane:2015-03-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,