Okładka książki - Saga Raija ze śnieżnej krainy - Obcy ptak

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: Samanta Jurczak

Przejmująca opowieść o wielkiej miłości walczącej z licznymi przeciwnościami losu. Rok 1718 był niezwykle trudny dla nękanych nieurodzajem i wojną mieszkańców Tornedalen. Erkki Alatalo, pragnący uchronić od głodowej śmierci ukochaną córkę, postanawia wysłać ją do Norwegii. Ufa, że wędrujący za stadem reniferów Lapończycy, których opiece powierzył ośmioletnią Raiję, znajdą dla niej nową rodzinę. Dziewczynka dorasta w nowym świecie, a w zmaganiach z niechęcią otoczenia i przeciwnościami losu wspiera ją jedynie starszy o kilka lat Mikkal. Z czasem ich przyjaźń przeradza się w gwałtowną, namiętna miłość.

Avatar użytkownika - Lady_Mary
Lady_Mary
Przeczytane:2017-04-08, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki w 2017 :),
Pierwszy tom sagi skandynawskiej, która ukazała się już parę ładnych lat temu, a więc nie żadna nowość. Sama w sobie jest nawet ciekawa, generalnie lubię tego typu historie, ale po przeczytaniu pierwszej części mam wrażenie, ze czytam nieco nieudaną kopię Margit Sandemo. Ale może to tylko moje wrażenie.
Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-05-29, Ocena: 6, Przeczytałem,
Norweska saga do której tęsknię, choć bardzo mnie męczyło ciągłe napięcie i ogrom dramatycznych zdarzeń.
Avatar użytkownika - samantajurczak
samantajurczak
Przeczytane:2014-05-26, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Przepiękna opowieść o dziewczynce, która zostaje wysłana na daleką wyprawę razem z obcymi ludźmi należącymi do innego plemienia. Musi stawić czoło czekającym ją niebezpieczeństwom. Pomaga jej w tym jej przyrodni brat Mikkal. Niestety zostają rozdzieleni przez zawiść innych ludzi.
Saga Trzy siostry t.1 Pierwszy taniec
Bente Pedersen0
Okładka ksiązki - Saga Trzy siostry t.1 Pierwszy taniec

Ingrid, Stina i Laponka Aile nie są ze sobą spokrewnione. Przeciwnie, dzieli je właściwie wszystko, pochodzenie, status społeczny, mają odmienne charaktery...

Saga Raija ze śnieżnej krainy - Obcy ptak
Bente Pedersen0