Opis ksiązki
Okładka - Saga Wiatr Nadziei 12. Bliźni
Kup Teraz

Saga Wiatr Nadziei 12. Bliźni

Ocena ( 2 osoby )
4.5
Wydawnictwo: Elipsa
Data wydania: 2007
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-60446-63-8
Liczba stron: 190
Dodał/a książkę:dona
Johan wyjeżdża do Kopenhagi, żeby się kształcić. Elise odprowadza go na przystań i wyznaje swe najskrytsze uczucia. Jednak wkrótce dostaje wiadomość, która pokrzyżuje jej błogie marzenia o wspólnej przyszłości. Emanuel zaczyna mieć dość życia w gospodarstwie Ringstad z leniwą Signe i wiecznie zrzędzącą matką. Może jednak lepiej mu było z Elise? Nad rzeką Aker szykuje się wesele. Elise otrzymuje list z redakcji "Verdens Gang"; gazeta pragnie kupić opowiadanie o Oline, a także wyraża zainteresowanie dalszą współpracą. Elise pisała bez przestanku, słowa wypływały z niej. Jedna kartka za drugą z niewielkiego bloku zapełniały się. Pisała o Oline. Opowiadała o spotkaniu między upadłą kobietą a zamożnym jegomościem pogrążonym w smutku, mężczyzną, który stracił kogoś najdroższego, swoją córkę. Elise ujrzała go w wyobraźni, jak siedzi w salonie i wertuje gazetę. Nagle jego wzrok pada na tytuł: Kiedy wróci mama? Saga Wiatr nadziei to piękna opowieść o ludziach, którzy potrafią wziąć odpowiedzialność za życie swoje i swoich bliskich, o ludziach, którzy umieją kochać i nienawidzić, i nigdy się nie poddają. Świetnie napisana saga Wiatr nadziei bije w Norwegii rekordy popularności.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 (253) książki w 2014,Mam,Obyczajowe,
Elise pracuje jako krawcowa oraz pisze artykuły do gazet, by utrzymać swoją rodzinę. Na nowo odżywa jej uczucie do Christiana, za to Emanuel zaczyna mieć już dosyć swojej nowej "narzeczonej". I tu zaglądamy głębiej, poznając prawdziwą naturę tego człowieka. A jeszcze tak niedawno darzyłam go sympatią.

W książce pojawia się też wątek prześladowania Szwedów mieszkających w Norwegii. Ludzie mają dosyć swoich zaborców, ale czemu w takich przypadkach wszystko skupia się na niewinnych?

To naprawdę jedna z lepszych sag, jakie czytałam. Na pewno nie jest z typu tkliwych romansideł. To kawałek porządnej obyczajowej powieści.
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Yciia Linia koment
Przeczytane:2011-12-14, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów