Samo Ostrze: Pierwsze Prawo Księga Pierwsza

Wydawnictwo: ISA
Data wydania: 2008-01-01
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Samo Ostrze: Pierwsze Prawo Księga Pierwsza

Logena Dziewięciopalcego, cieszącego się złą sławą barbarzyńcę, opuszcza w końcu szczęście. Czeka go los martwego barbarzyńcy, który pozostawi po sobie tylko pieśni i równie martwych przyjaciół. Jezal dan Luthar, uosobienie egoizmu, żywi jedno pragnienie: odnieść zwycięstwo w kręgu szermierczym. Lecz zbliża się wojna, a na polach bitewnych lodowatej Północy walczy się według brutalniejszych zasad niż w turnieju. Inkwizytor Glokta, kaleka, który stał się oprawcą, nie ucieszyłby się z niczego ba

Recenzja
gocha Linia koment
Przeczytane:2015-05-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,

Witajcie w krwawej bajce.

Wielokrotnie już deklarowałam ciepłe uczucia wobec pisarza tworzącego krwawe i mroczne powieści fantasy. Abercrombie podbił moje serce książką Zemsta najlepiej smakuje na zimno i od tego czasu każdej jego powieści przyglądam się z uwagą

AlopexLagopus plusminus Linia koment
Wspaniała opowieść przygodowa. Zabawni, wielowymiarowi bohaterowie. Dialogi rozbawiły mnie do łez.
Wielkiej Unii, zagraża samozwańczy, niezwykle niebezpieczny król Północy. Na południu podbite kraje próbują wykorzystać północne zamieszanie i również wszczynają walki. W Stolicy możni podgryzają się nawzajem, nie mając pojęcia o zniszczeniach na obrzeżach kraju. Z dzikich krajów wypełza niebezpieczna magia i nikt właściwie nie wie co z tym zrobić. Pierwszy z Magów zbiera drużynę: znanego ale steranego życiem wojownika z północy, zbiegłą niewolnicę z południa, rozpieszczonego panicza ze Stolicy, gadatliwego nawigatora i nieco chorowitego studenta magii. Nie prezentują się najlepiej, ale wygląda na to,że jedynie oni mogą ocalić świat.
gocha plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,