Scena we krwi

Scena we krwi to książka o elżbietańskim teatrze okrucieństwa. Zawarte w tym tomie interpretacje nie stanowią jednak systematycznego wykładu. To raczej swobodne wariacje, zebrane wokół kilku powracających motywów: ofiary i odwetu, przeznaczenia i Opatrzności, znaku i pragnienia Obecności. Książka szuka odpowiedzi na pytania: Czym w istocie jest tragedia w czasach nowożytnych? Jaką rolę pełnią w niej pogańscy (nieobecni) bogowie i chrześcijański Bóg? Jak rozumieć los bohatera tragicznego? Czy jest jego pycha i na czym polega jego wina? Ile warte są słownikowe definicje tych pojęć, dotykających tajemnicy ludzkiej nieprawości? sztuki Szekspira stanowią niewyczerpane źródło inspiracji takich poszukiwań i przemyśleń.

Informacje dodatkowe o Scena we krwi:

Wydawnictwo: universitas
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 83-242-0624-8

Kup książkę Scena we krwi

Scena we krwi - opinie o książce

Małgorzata Grzegorzewska0
Okładka ksiązki - Kamienny ołtarz. Horyzonty metafizyczne w tragedii antycznej i dramacie Williama Szekspira

Jest to powiew świeżości, szczególnie na tle pojawiających się i przemijających mód badawczych i metodologicznych, bełkotu rozmaitych "-izmów"...