Sekret sprzed lat

Rodzinny sekret, wyznany przez nestora rodu Krzenieckich wywołuje zamieszanie w rodzinie. Starszy Pan u schyłku życia postanawia rozliczyć się z trudną przeszłością – zaślepiony gniewem dawno temu zerwał wszelkie kontakty z jedyną siostrą. W ostatniej woli wyznaje ukochanemu wnukowi Adamowi swoją tajemnicę, prosząc, by w jego imieniu ponownie scalił rodzinę. Nakazuje mu odnalezienie Zuzanny, wnuczki i jedynej żyjącej krewnej jego siostry.

Zuzanna przybywa do rodzinnego domu babki, gdzie na jaw wychodzą skrzętnie skrywane sekrety. Niespodziewanie otrzymany spadek oraz emocje związane z pozyskaniem nowej części rodziny, nie uśpią czujności i intuicji młodej kobiety. Wiedziona przeczuciem postanowi odkryć prawdę, która będzie trudna do zaakceptowania. Cała sytuacja stanie się poważnym sprawdzianem dla rodzącego się wbrew zdrowemu rozsądkowi uczuciu.

Co wspólnego ze znaną i majętną rodziną o tradycjach szlacheckich ma okryty złą sławą esesman? Czy z miłości można zniszczyć komuś życie? Czy ukrywanie prawdy, nawet tej najgorszej może być usprawiedliwione? Czy uczucie jest w stanie zmazać piętno bolesnej przeszłości?

Informacje dodatkowe o Sekret sprzed lat:

Wydawnictwo: Axis Mundi
Data wydania: 2016-09-07
ISBN: 978-83-64980-30-5

Kup książkę Sekret sprzed lat

Sekret sprzed lat - opinie o książce

Avatar użytkownika - justyna929
justyna929
Przeczytane:2016-11-16, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 ksiąkżki 2016, Mam,
Książka godna polecenia. Autorka starannie odrobiła pracę domową, całość jest spójna, przemyślana, zagadka z przeszłości intryguje, a główni bohaterowie rozgrzewają serce. Polecam. http://ksiazkomiloscimoja.blogspot.com/2016/11/tajemnice-sekrety-kamstwa-niedomowienia.html
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2018-04-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Nestor rodu Ignacy Krzeniecki zachował w tajemnicy przed resztą rodziny istnienie swojej siostry. Obecnie, Adam, jego wnuk, ma wypełnić ostatnią wolę dziadka, odnajdując swoją daleką kuzynkę, wnuczkę siostry dziadka.

Ona ma na imię Zuzanna. Ma wątpliwości, jak ją przyjmą nieznani jej krewni. Oni zaś chcą ukryć dawny konflikt i pewne sekrety z przeszłości. Matka Adama traktuje dziewczynę serdecznie, natomiast sam Adam jest oschły i pełen antypatii. Mają miejsce słowne utarczki i tak, szykuje się romans, bo wbrew rozsądkowi, coś ich do siebie ciągnie. Na szczęście wątek romansowy nie jest przesłodzony, mają miejsce trudne sytuacje, między Adamem a Zuzanną iskrzy.

Zuzanna ciągle ma przerzucie, że coś przed nią ukrywają. I ma rację. Aż w końcu rodzinne tajemnice, kłamstwa nawet te w dobrej wierze wyjdą na jaw. Zuzanna do spraw rodzinnych podchodzi bardzo emocjonalnie, pewne fakty bardzo ją ranią. Adam zaś wydaje się wyrachowany, ale ma w sobie ukrytą wrażliwość i nie poddaje się.

„Każda rodzina ma jakąś tajemnicę. My mieliśmy akurat taką.”

„Sekret sprzed lat” to udana powieść obyczajowa o rodzącym się uczuciu między dwojgiem ludzi, o raniących sekretach sprzed lat, tajemnicach rodzinnych, ukazująca, że łatwo kogoś skreślić niż zrozumieć. Ciekawa jest też postać specyficznej Zofii, która sama siebie skrzywdziła swoim postępowaniem. Książkę polecam fanom gatunku.

Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2017-12-16, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki (2017),

Ależ się umeczylam.... Cóż- sekretu to zbyt wiele tu nie było wbrew pozorom, akcje dość przewidywalne, a główna bohaterka... Tak mnie irytowała że na żywo bym chyba jej towarzystwa nie zniosła.... Generalnie podsumowałabym tę książkę jako romansidło po prostu...

Avatar użytkownika - Betsy
Betsy
Przeczytane:2018-01-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Pożyczone, Literatura polska,
Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2016-11-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam, przeczytane,
Zacisze
Katarzyna Redmerska0
Okładka ksiązki - Zacisze

Osadzona we Wrocławiu i malowniczej wsi Idzików na Ziemi Kłodzkiej powieść, opowiada o sile uczuć, które budują, ale również i niszczą. Julia ma kochającego...