Sekrety przeszłości. Tom. 1. Zimowe marzenia

Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
Data wydania: 2015-07-20
ISBN: 978-83-7813-868-6
Dodał/a książkę:shi4
Jest rok 1928. W małej wsi Landvik zaczyna się zima, szron pokrył ziemię, a na skutym lodem fiordzie bawi się młodzież. Maren jest córką kupca Thorvalda Bredli, właściciela jedynego sklepu w okolicy. Bredli jest zamożnym człowiekiem i jednym z bardziej liczących się ludzi we wsi. Maren kończy tej zimy 17 lat. Jest jedynym dzieckiem i oczkiem w głowie ojca. W przyszłości ma przejąć dzieło jego życia. Ojciec czeka tylko, aż dziewczyna znajdzie sobie odpowiedniego męża, przy czym jest zdania, że pieniądze i pozycja są ważniejsze od miłości. Pewnego dnia w magazynie zostaje zatrudniony ubogi chłopak, Trond Lia. Trond o jedwabistych, ciemnych lokach i pięknych, niebieskich oczach... Maren traci dla niego głowę, kiełkujące uczucie prędko zmienia się w miłość. Dziewczyna nie wie jeszcze, jak odbije się to na życiu jej własnym i innych.
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 (285) książki w 2016 roku,Mam,Obyczajowe,
Maren jest córką jednego z bogatszych mieszkańców wsi. Jej ojcem jest właścicielem lokalnego sklepu. Dziewczyna zakochuje się z wzajemnością w jednym z pracowników ojca, lecz ten ostatni ma do córki ambitniejsze plany.

Pierwszy tom zapoznaje nas z głównymi bohaterami. Chociaż akcja jest spokojna, jak dla mnie zbyt wolna. Romans pomiędzy Maren a Trondem kwitnie, ale według mnie chłopak nie postępuje właściwie. Wydaje się być zbyt tchórzliwy.
Eli1605 Linia koment