Shavrill – Prośba i Żądanie

Fantastyka w nowej odsłonie! „Shavrill – Prośba i Żądanie” to połączenie prozy i liryki, powieść osadzona w Efferenie, świecie elfów, bestii, aniołów i demonów, pełnym magii, przygód oraz tajemnic. Shavrill „Prośba i żądanie” dzieli się na 12 rozdziałów, każdy z nich jest podobny, 4 strony wstępu prozą, 13 stron wierszem prezentujących wizję – wspomnienia bohatera, która brała udział w kluczowych wydarzeniach fabuły oraz 4 strony zakończenia prozą. W zamyśle, Shavrill to epos fantasy, łączący w sobie elementy powieści pikardyjskiej, poematu, powiastki filozoficznej, powieści fantasy. To pierwsza część z planowanej trylogii.

Informacje dodatkowe o Shavrill – Prośba i Żądanie:

Shavrill – Prośba i Żądanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2015-09-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
,,Shavrill - Prośba i Żądanie" Tomasza Kołomyjskiego to powieść fantasy, która przenosi czytelnika w nowy wymiar fantastyki. Książka przedstawia historię jedenastu postaci, których losy splatają się ze sobą. Fragmenty ich biografii z przywołanych wspomnień będą miały kluczowe znaczenie dla historii Efferenu - świata aniołów, dżinów, tytanów, elfów, bestii, duchów, diabłów, demonów i ifrytów, żyjących w Królestwie Elfów, Otchłani i Celestii. Poznajemy refleksyjne, ciekawe świata osobowości, zainteresowane tym kim są i skąd pochodzą, uwikłane w sieć własnych intryg. Na przykład Elfy, istoty kochające się w pięknie, magii oraz życiu rodzinnym to pod wieloma względami przeciwieństwo współczesnego człowieka. Rozpoczynającą się wojnę w Efferenie pomiędzy Królestwami Elfów przerywa wydarzenie bez precedensu. W świecie Elfów pojawia się Shavrill, ktoś, kto niegdyś był wyjątkowo okrutnym elfem, lecz teraz na mocy zaklęcia stał się niepokonanym herosem. Kim jest Shavrill? Co nim kieruje? Spaceruj z bohaterami po skąpanym ciepłym blaskiem Villed - mieście czarodziei i wojowników. Stań twarzą w twarz z najgroźniejszymi z bestii. Zwiedź lochy Pandemonium - międzysferycznego więzienia, z którego żadna dusza nie wymknęła się przez wieki. Masz odwagę, by odnaleźć siebie po drugiej stronie rzeczywistości? Przeżyj epicką przygodę opowiedzianą wierszem i prozą.