Opis ksiązki
Kup Teraz

Siepacze bogów

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2015-05-26
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788394154868
Liczba stron: 250
Dodał/a książkę:JohnnyWalker

W świecie pozbawionym zasad, gdzie zbrodnia i okrucieństwo mieszają się z propagandą spętanego łańcuchami kłamstw systemu, jeden człowiek, a właściwie lecące za jego sprawą głowy ma wpływ na kształtowanie się nowej rzeczywistości. Siepacz pracujący w tych zdradzieckich czasach dla mocodawców wyznających zasadę: zabij jednego, a przestraszysz tysiące, ośmielił się przeciwstawić bezwzględnym ludziom honoru z Pruszklinu. Zadarł z Kastą, która nie zadaje pytań. Kastą, która nie przebacza. Kastą walczącą tylko w swojej sprawie. Wyrusz razem z nim w poszukiwaniu prawdy spisanej krwią kłamców i prawych ludzi. Chwyć za broń, zadawaj śmiertelne ciosy, poznawaj nieprzyzwoicie śmiesznych kompanów, którzy na pewno na długo zapadną Ci w pamięci. Zawieraj sojusze lub też pal za sobą mosty. Przeżywaj intrygi, smakuj pięknych kobiet i bezgranicznie zatrać się w zaawansowanych równaniach alchemicznych. Dokonuj wyborów fabularnych i zakończ historie zgodnie ze swym sumieniem. Bacz na to, że Twoje decyzje mają charakter ostateczny. Niech historia stanie się legendą, a legenda mitem. Nigdy jednak nie zapominaj, że gdzie kończą się reguły, zaczyna się Pruszklin!!!! źródło opisu: http://www.facebook.com/SiepaczeBogow

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Armagedon + 1 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Spotkanie z Siepaczami bogów było powalające niczym solidny łyk anyżówki albo solidny cios w łeb! W obu przypadkach nie do końca wiedziałem, co robię, następnie byłem w dużym szoku, że to zrobiłem, chwilę później dotarło do mnie, że po pierwsze: towar moc posiada, po drugie: wcale nie jest taki zły, po trzecie: „No dlaczego tak długo nie chciałem się przekonać, żeby spróbować?!”

Co tu dużo mówić – po prostu lubię ten typ humoru, wartką prawdziwą historię i wyrazisty świat. Połączenie mafii, kasty skrytobójców i romansów dobrze współgrają.
Już mam w głowie listę osób, które na pewno przeczytają ”Siepaczy bogów”, czy tego chcą, czy nie ;) I będzie im się ten utwór podobał – głosów sprzeciwu i niezadowolenia nie uznaję ;) Niech nastąpi socjalizm i dyktatura jak w quasi-średniowiecznej Wszechziemii.
SaraNunia + 1 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Niewielu we współczesnej polskiej fantastyce, zdominowanej przez fabryczny chłam, może zaproponować coś nowego, coś naprawdę niesamowitego.

Czego można by tu nie pochwalić? Wszystko, od pierwszego do ostatniego elementu, zdaje się podlegać szczegółowo rozpisanemu planowi. Eric Absinthe wychowany w Puszczy Kaszubskiej z rozmachem porywa nas do swojego niezwykle pieczołowicie wykreowanego brudnego świata, pomysły i konsekwentność, a obok tego wszystkiego iście postmodernistyczny paradoks - kanonowa powieść fantasy wyśmiewająca kanon.

Znajduje się tu chyba wszystko, co przyjęło się uważać w klasycznym fantasy za ważne. Mitologiczne stwory i miejsca, czarodziejki i magia, złowróżbna przepowiednia, wartka akcja, tworzenie się mitu.

Skrytobójcy, mafia, romanse, socjalizm....
Mogłabym wymieniać bez końca. Prawda jest jednak jedna, że to cholernie dobra książka, choć jak dla mnie mogłaby być dłuższa.
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów