Sin City. Miasto grzechu. Cz. 6. Girlsy, gorzała i giwery

Tom 7 cyklu Sin City

Album jest zbiorem jedenastu historii rozsypanych do tej pory w różnorakich publikacjach - antologiach, wydaniach specjalnych itp. Brutalna akcja, piękne kobiety, posępni mężczyźni i ciemne interesy to stałe, wykorzystywane wcześniej elementy, na jakich Frank Miller oparł scenariusze krótkich opowieści.

Szósty tom popularnej serii Franka Millera. Tym razem album składa się z jedenastu krótkich opowieści, z których większość za główne bohaterki ma kobiety. Nie tylko piękne i seksowne, ale też bezwzględne i zdecydowane femme fatale. Do tego: posępni mężczyźni, ciemne interesy i brutalna akcja z zaskakującym nieraz zakończeniem - czyli stałe elementy twórczości amerykańskiego mistrza komiksu.

W tym tomie Miller zdecydował się na użycie dodatkowych barw znaczących w niektórych opowieściach. Karminowe usta, błękitne oczy... - wykorzystanie koloru na tle mrocznej czarnej kreski przyniosło znakomity efekt.

Informacje dodatkowe o Sin City. Miasto grzechu. Cz. 6. Girlsy, gorzała i giwery:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2020-08-19
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Sin City. Miasto grzechu. Cz. 6. Girlsy, gorzała i giwery

Sin City. Miasto grzechu. Cz. 6. Girlsy, gorzała i giwery - opinie o książce

Avatar użytkownika - blackolszi
blackolszi
Przeczytane:2015-12-17, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Słabe 3. Nie podobało mi się to za bardzo - może dlatego, że to taki zlepek, krótkich historyjek, które były średnie... Ponownie (jak w przypadku Żółtego drania) Miller zastosował zabieg wyróżnienia postaci - Niebieskooka ubrana w niebieską sukienkę, czy w Córeczce Tatusia pokolorowanie na różowo ubrania bohaterki. Niby miało dać fajny efekt, a jakoś nie urzekło. Sama grafika... miałam wrażenie, że Frank miał gorszy dzień, bo momentami kolejne obrazy przypominały bohomazy, a nie genialne dzieła jak w poprzednich częściach. Pozostał niedosyt i rozczarowanie... a przecież został mi jeszcze jeden tom - Do piekła i z powrotem.
Sin City. Miasto grzechu. Cz. 5 Rodzinne wartości
Frank Miller0
Okładka ksiązki - Sin City. Miasto grzechu. Cz. 5 Rodzinne wartości

Kolejny tom opowieści z Sin City. Tym razem poznajemy morderców na zlecenie i ich ponure, nocne życie. I sieci, z których nie mogą się uwolnić......

Sin City cz. 2. Damulka warta grzechu
Frank Miller0
Okładka ksiązki - Sin City cz. 2. Damulka warta grzechu

Trzeci tom mistrzowskiej serii sensacyjnej Franka Millera, która bardzo szybko stała się pozycją kultową w Ameryce. Niezwykle piękne kobiety, twardzi...