Skąd wieje wiatr

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2010-09-01
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Recenzja - Skąd wieje wiatr
Alek, młody chłopak z Warszawy, wychodzi po papierosy i znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego tajemnicze zaginięcie bezpowrotnie zmieni życie kilku kobiet: kochającej go nad życie Oli, czekającej na pierwsze dziecko Mileny, samotnej Julii, Leny, o której najwięcej wie jej kot. Niektóre z nich znał, o innych nie wiedział, że istnieją, jeszcze inne - znały jego: spotykały go w swoich snach.Skąd wieje wiatr to oniryczna opowieść, w której splatają się wątki kryminalne, celne obserwacje obyczajowe, poetyckie obrazy i niepokojące wizje. To świat, w którym magiczny realizm łączy się z polską współczesnością, gdzie zaciera się granica między snem a jawą: ulotne myśli nabierają tu realnych kształtów, a to, co namacalne - rozpływa się o świcie. Skąd wieje wiatr to bolesna, piękna książka o dojrzewaniu do życia, do którego mimo wszystko dojrzewać warto. Maja Margasińska ma 30 lat. Jest absolwentką Akademii Teatralnej. Mieszka na warszawskim Grochowie z mężem, dwójką dzieci i białą kotką egzotyczną. Skąd wieje wiatr jest jej pierwszą książką.
Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:
Dwoistość natury wiatruZamykam oczy i widzę twarze niczym z obrazów Brueghla, krzyczące bezgłośnie i wijące się w cierpieniu, w ogniu piekielnym. Zamykam oczy i widzę serwis z delikatnej, miśnieńskiej porcelany - tak kruchy, że aż strach go dotknąć. Zamykam oczy i widzę białą kotkę, przeciągającą się w niemym zachwycie nad światem i nad sobą. Nagle podnosi się z kanapy i szybkim, zwinnym ruchem wskakuje mi na kolana. Patrzy mi prosto w twarz. Ma ludzkie oczy …Czy ja śnię? Może zatonęłam w eterycznej, delikatnej jak jedwab, a jednocześnie skrwawionej bólem książce „Skąd wieje wiatr̶
Okładka - Skąd wieje wiatr Kromka chleba
Dagmara Dworak