Okładka - Skuteczne pozyskiwanie klientów przez telefon

Skuteczne pozyskiwanie klientów przez telefon

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2005
Kategoria: Zarządzanie i marketing
ISBN: 83-7361-980-1
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Profesjonalne techniki telesprzedaży i telemarketingu * Sposoby wyszukiwania potencjalnych klientów * Scenariusze rozmów oraz reagowanie na sytuacje typowe i nieprzewidziane * Skuteczny proces sprzedaży przez telefon Podstawowym zadaniem telemarketera i jednym z elementów pracy przedstawiciela handlowego jest rozmowa telefoniczna z potencjalnym klientem, mająca na celu przedstawienie mu oferowanego produktu i umówienie się na spotkanie lub prezentację. Jednak wbrew pozorom może ona okazać się niezwykle trudna. Rozmówca może na przykład nie znać firmy bądź od początku rozmowy być nastawiony negatywnie do osób dzwoniących z jakąkolwiek ofertą. Przekonanie go do naszych racji to prawdziwa sztuka. Telemarketer musi być przygotowany na różne scenariusze rozmów i powinien umieć odpowiednio reagować na zachowania rozmówcy."Skuteczne pozyskiwanie klientów przez telefon" to podręcznik przedstawiający skuteczne techniki telesprzedaży. Autor podręcznika -- doświadczony instruktor przedstawicieli handlowych -- opisuje opracowany przez siebie system, którego celem jest doprowadzenie do spotkania z klientem zakończonego sprzedażą produktu lub usługi. System podzielony jest na kroki, których odpowiednia realizacja gwarantuje zakończenie rozmowy sukcesem. Zastosowanie opisanej tu strategii jest niemal gwarancją skutecznej sprzedaży telefonicznej. * Wyszukiwanie potencjalnych klientów * Sposób rozpoczęcia rozmowy telefonicznej * Reakcje na typowe odpowiedzi klienta * Powoływanie się na inne osoby * Zostawianie wiadomości * Nowoczesny proces sprzedaży Jeśli chcesz odnieść sukces w handlu, musisz poznać przedstawione w tej książce reguły prowadzenia rozmów telefonicznych.