Słodkie nieszczęścia

Sophie Jones wie aż nazbyt dobrze, co to życiowa tragedia. Kiedy tylko próbuje zrobić krok naprzód, jej przeszłość przytłacza ją niczym ogromny głaz. Jedyne pocieszenie stanowi dla niej fakt, że nie jest w tym osamotniona: kiedy tworzy w swoim sklepie ze słodyczami pierwszą porcję Złowróżbnych Ciasteczek, szybko okazują się one wielkim hitem. Klienci są zachwyceni pisanymi ręcznie wróżbami przepowiadającymi same nieszczęścia. Odmiennego zdania jest Garrett Black, jej były narzeczony, który pewnego dnia pojawia się niespodziewanie w jej sklepie. Sophie jest realistką, świadomą tego, że szczęście jest jak czekolada – słodkie, ale krótkotrwałe. Garrett twierdzi z kolei, że prawdziwe szczęście nigdy się nie kończy. Biorąc pod uwagę, że to on zerwał ich zaręczyny i zniknął z jej życia bez słowa wyjaśnienia, jest dla Sophie ostatnią osobą, która miałaby prawo do takich deklaracji.

Informacje dodatkowe o Słodkie nieszczęścia:

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7739-909-5
Tytuł oryginału: Sweet Misfortune
Tłumaczenie: Maria Kabat

Kup książkę Słodkie nieszczęścia

Słodkie nieszczęścia - opinie o książce

Avatar użytkownika - ania87
ania87
Przeczytane:2016-11-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek w 2016,
To druga po "Ostatniej nucie" książka tego autora którą przeczytałam.Podobała mi się i była wzruszająca,ale mimo wszystko nie aż tak jak "Ostatnia nuta". Główną bohaterką jest Sophie,która jako mała dziewczynka straciła rodziców w wypadku samochodowym,o którego spowodowanie się obwinia.Teraz jest właścicielką cukierni,która tworzy gorzkie ciasteczka z wróżbą,ale nie radosną a wręcz przeciwnie gorzką.Każdy rozdział zaczyna się właśnie od jednej z takich wróżb.Jest jeszcze Garett tajemniczy były narzeczony Sophie,który zostawił ją tuż przed ślubem,a teraz wraca do jej życia by porozmawiać.Czy Sophie da mu szansę?Czy i jakie miał powody żeby odejść?I w końcu czy Sophi uda się odnalezć prawdziwe szczęście i przestanie myśleć o przeszłości?Warto sięgnąć po książkę i się przekonać,bo na prawde wciąga.
Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
ksiazkowo_czyta
Przeczytane:2019-02-16, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie 2019, 2019, Wygrane :),

Książka, o której chciałabym Wam dziś opowiedzieć trafiła w moje ręce dosyć dawno temu, jako nagroda w internetowym konkursie.

Główną bohaterką opowieści jest Sophie Jones, która w dzieciństwie na skutek wypadku samochodowego straciła rodziców.

Dziś jako dojrzała kobieta Sophie wciąż obarcza się winą za to, co stało się wiele lat temu. Przeszłość kładzie się cieniem na jej teraźniejszości, nieustające poczucie winy zatrzymuje kobietę w życiowym marazmie, a wszystko, co z niemałym trudem udaje jej się zbudować prędzej czy później legnie w gruzach. Tak stało się z również z jej związkiem z szanowanym lekarzem Garrettem Blackiem, który bez słowa wyjaśnienia zrywa zaręczyny tuż przed ślubem. Załamana Sophie postanawia w ramach poprawienia sobie nastroju po nagłym rozstaniu stworzyć w swoim sklepie z czekoladą nietypowe ciastka z pesymistyczną wróżbą w środku, ciasteczka te są zrobione z gorzkiej czekolady…

Pewnego dnia w pracowni Sophie niespodziewanie pojawia się Garrett i chce koniecznie z nią porozmawiać, nasza bohaterka próbuje tego uniknąć, ale mężczyzna nie daje za wygraną. Sophie stawia mu więc pewien warunek, jeśli zostanie on spełniony kobieta zgodzi się na rozmowę. Żądanie to oraz próba jego spełnienia przez zdeterminowanego doktora Blacka wywołuje lawinę różnorodnych zdarzeń, o których dowiecie się z kart książki, zmienią one jednak nie tylko życie głównej bohaterki, ale także pozostałych opisanych w książce postaci.

Książka te nie jest jednak ckliwym romansem. Opowiada o rozpaczy, nadziei, przyjaźni oraz o trudnym, lecz możliwym wydobywaniu się z zaklętego kręgu poczucia winy. Autor podkreślił w niej także fakt, że poczucie szczęścia może przybierać bardzo różne formy i wypływać z najmniejszych nawet drobiazgów.

Wykreowane przez Kevina Alana Milne postacie są bardzo różnorodne i borykają się z wieloma problemami dotyczącymi rozmaitych aspektów ludzkiej egzystencji. Wyraziste charaktery bohaterów powieści oraz niepozwalające pozostać emocjonalnie obojętnym sytuacje, jakich się znaleźli tworzą spójną, interesującą i wciągającą czytelnika historię.

Jeśli macie ochotę na napisaną przystępnym językiem, barwną i przepełnioną emocjami opowieść, na której kartach prześledzić można wewnętrzną transformację bohaterów oraz jej wpływ na dalsze ich losy to zapraszam Was do przeczytania niniejszego tytułu.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Sophie w wieku 9 lat w wypadku samochodowym traci rodziców i babcię a sama wychodzi bez szwanku. Obwinia się o to, ze rozproszyła uwagę ojca i to spowodowało wypadek - chciała czekoladke ze sklepu, obok krórego przejeżdzali. Trafia do rodziny zastepczej (policjatnki, któa wtedy była przy niej). Dorasta z przyrodnia siostrą Evalynn.
Jako dorosła koieta spotyka Garretta. Uczucie kwitnie. Wszystko zmierza ku ślubowi ale na 2 tygodnie przed wyznaczona datą on z nia zrywa. Jakie ma powody? Dlaczego tak ja mocno zranić kiedy już zaczęła wierzyć w dobro? Prawda jest zupełnie inna i zaskakujaca nie tlyko dla Sophie ale i dla Garretta.
Barszo emocjonująca i wzuszajaca ksiazka.

Ostatnia nuta
Kevin Alan Milne0
Okładka ksiązki - Ostatnia nuta

Ethan podczas muzycznych studiów w Wiedniu poznaje Annę i zakochuje się w dziewczynie od pierwszego wejrzenia. Pobierają się i mają nadzieję, że spędzą...