Słowacja Zimą + mapa ośrodków narciarskich słowacji. Wydanie 1

Przewodnik prowadzi po zielonych wzgórzach, tajemniczych zamkach, magicznych katedrach i wspaniałych parkach narodowych. Zapalonych alpinistów kieruje do Lake District, Walii i Szkocji. Żeglarzom pokazuje różnorodne możliwości od motorowej żaglówki na Norfolk Broads po łódki poruszane za pomocą kija. Piwoszom i degustatorom whisky wskaże niezawodnie najlepsze trunki. Przewodnik Michelin jest całkowicie taki, jak sama Wielka Brytania - różnorodny, pełen niespodzianek i dający pewność, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Różnorodność Wielkiej Brytanii doprowadziła do powstania szerokiej palety krajobrazów, swoistego dziedzictwa narodowego, zmienianego i ulepszanego przez tysiąclecia ludzkiej działalności, co dało rezultat w postaci mozaiki pól, lasów, parków, wiosek i farm. Uwieczniony w literaturze i sztuce ten wielce zróżnicowany krajobraz, zwykle ucywilizowany, posiadający jednak dzikie zakątki, stał się swoistym narodowym znakiem rozpoznawczym, zamieszkiwanym i chronionym przez swoich mieszkańców.

Układ przewodnika sprawia, że jest to nieoceniona pomoc w wędrówkach po Wyspie. W pierwszej części przeczytasz praktyczne informacje dotyczące organizacji podróży. W kolejnym znajdziesz charakterystykę kraju - informacje o przyrodzie, historii, kulturze i sztuce i o współczesnej Wielkiej Brytanii. Ostatnia, najbardziej obszerna część przewodnika to rozbudowany opis miejsc, które warto zobaczyć, ułożony w porządku alfabetycznym. Publikacja zawiera wielką ilość zdjęć, planów muzeów i katedr oraz szczegółowych map centrów miast, regionów i miasteczek. Wszystkie atrakcje ocenione są w słynnym systemie Gwiazdek Michelin (używanym od ponad stu lat).

Atlas samochodowy Wielkiej Brytanii i Irlandii. Legenda jest w języku angielskim, niemieckim, francuskim, holenderskim, włoskim i hiszpańskim. Na mapie znajdują się takie informacje jak: drogi podzielone na osiem kategorii, przeszkody na drogach (m.in. ograniczenia wysokości przejazdu, strome podjazdy/zjazdy, niebezpieczne odcinki dróg, drogi z ograniczeniami przejazdu, ograniczenia tonażu), drogi jednokierunkowe, parkingi, ponadto naniesiono położenie lotnisk, punktów widokowych i innych przydatnych obiektów. Poza główną mapą, wydawnictwo zawiera plany 59 miast wraz z indeksem ulic, propozycje tras turystycznych.

Informacje dodatkowe o Słowacja Zimą + mapa ośrodków narciarskich słowacji. Wydanie 1:

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2011-05-18
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Słowacja Zimą + mapa ośrodków narciarskich słowacji. Wydanie 1

Słowacja Zimą + mapa ośrodków narciarskich słowacji. Wydanie 1 - opinie o książce

BYSTRZAKI do dzieła. Labirynty
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - BYSTRZAKI do dzieła. Labirynty

Odnajdywanie drogi, łączenie kropek, szukanie ukrytych obrazków, rozwiązywanie łamigłówek to ulubione zabawy dzieci. Dzięki nim najmłodsi...

Rok Świętego Pawła
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Rok Świętego Pawła

Dlaczego papież Benedykt XVI ogłosił Rok św. Pawła? Kim jest ten wielki święty Kościoła? Jakie treści niesie jego nauczanie? Proponujemy czytelnikom pamiątkową...